Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, prawie zabiłem rowerzystę XD
Wjeżdżam sobie z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem i juz skręciłem, a tu widzę w lusterku po mojej lewej gościa na rowerze, który drze sie cos w stylu "jak jeździsz #!$%@? #!$%@?" XD
Gość jechał LEWYM PASEM na dwupasmowej jezdni z ograniczeniem do 70 km/h, czacie? Szczerze przyznam się, ze go nie zauważyłem podczas skrętu. Dodam, ze przy chodniku z prawej strony jest droga rowerowa, no ale przecież on musi gonić peleton lewym pasem XD
Tydzień temu było głośno, bo TIR zabił rowerzystkę na niebezpiecznym przejściu w moim mieście, a te ameby dalej sie niczego nie uczą, zero wyobraźni.
#rowerzysci #polskiedrogi #podludzie #rzeszow
  • 18
  • Odpowiedz
@Nieszczesna_Szczena: nie wiem jak jest w innych miastach ale przynajmniej w Rzeszowie na masy nie jeżdżą "kolarze" ignorujący DDR i "#!$%@?ący" po jezdni na swoich szosach. A jak już to jednostki. Co troszkę mnie dziwi bo mogliby przylansować się w lajkrach.

Dwa - nie zdziwiłbym się jakby sporo mirasków spod tagu #szosa tak samo olewało drogi dla rowerów.

  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty próbowałeś kiedyś jeździć kolarką na szytkach po rzeszowskich ścieżkach rowerowych?
Od kilku lat nie mam już kolarki, bo po ścieżkach nie da się nią jeździć a po drogach zrobiło się zbyt niebezpiecznie.
Jednak wcześniej śmigalem po drogach wyłącznie.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: sorry ale zasady są takie same dla wszystkich. Więc argument "się nie da się" mnie nie przekonuje.
Jak ktoś bardzo chce to spoko, niech sobie wkalkuluje mandaty w swoje "treningi" i niech śmiga. Szkoda tylko że policja tak rzadko zajmuje się "kolarzami".
I naprawdę, jak ktoś faktycznie trenuje, jeździ na szytkach to nie jest dla niego problemem trzymać te 50km/h i "wtopić się w tłum". Ale jak pisałem wyżej -
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty zgadza się. To nie argument. Swirowalem kiedyś po mieście 70 km/h rowerem.
Łykałem samchody. Ekstremalnie niebezpieczna zabawa.
Kolarka to jedynie nadaje się do wywiezienia samochodem za miasto, jeśli chce się legalnie nią jeździć.
Jednak na lokalnych drogach za wąsko. Wystarczą 2 ciężarówki w przeciwnych kierunkach i może to być ostatni trening.
  • Odpowiedz