Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo do dobrych firm czy na kontrakty spawacze muszą robić próbki czyli site testy, do tych z najwyższej półki (platformy w stoczniach) site testy zdają i monterzy.

Jedna z ciekawszych jakie widziałem:

#majsterka #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawalnictwo #pracbaza #rysunektechniczny

Wymiary niesprecyzowane dla każdego kandydata przydziela się losowo (żeby nie było identycznych próbek)
saldatoreafilo - Jak wiadomo do dobrych firm czy na kontrakty spawacze muszą robić pr...

źródło: comment_qYW5s1LPdmsUs9HkB2IsKEHhmRfYN0M8.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@saldatoreafilo: Mi sie to wydaje niemozliwe, plazma tak, ale tlenem z reki. Ja jak tne z reki, fakt ze blache ~5mm to nierownosc krawedzi wychodzi +/- 3mm (takie 'zęby'). Ale jestem samoukiem i nie spawam zawodowo.. Moze przy 10mm jest latwiej.. ale kosmos. Cos sie przyklada, jakis linial zeby tak ciac?
  • Odpowiedz
@bst: lata treningów, generalnie precyzyjne cięcie polega na natrasowaniu sobie lini cięcia i prowadzeniu palnika żeby jedna krawędź cięcia (ok 2mm od osi jądra) jechała przy tej linii. Samo ustawienie płomienia polega na tym że tnie się tlenem a nie ogniem więc jak najspokojniejsze jąderko które nie #!$%@? krawędzi a tlen na maxa żeby wydmuchiwał szlakę.
  • Odpowiedz