Wpis z mikrobloga

@bartan1002 no nie bardzo. Z jednej strony jest naklejka z Czech, z drugiej strony CN22. Dostałem 2 paczki w ciągu 3 ostatnich dni.

@wujciodobrarada_ już widzę jak ci ktoś z UE wyśle do pl towar, który według prawa w PL jest nielegalnie sprzedawać drogą transgeniczną.
@DexterCho zamawianie epapierosow przez internet jest zabronione w naszym pięknym kraju od wczoraj. Dotyczy to także przesyłek transgranicznych. I na tej podstawie przesyłka zostaje zniszczona w momencie jej przechwycenia. Tak samo jak np przesyłki z podróbkami ciuchów czy zegarków od chińczyka. Dodatkowo potem dostaje się rachunek - opłata za zniszczenie przesyłki.

@bartan1002 nic nie jest ważniejsze. Normalnie leci odprawa w pl. Znajomemu parę dni temu normalnie VAT dowalili na odprawie w urzędzie
@Lanc: To wszystko jest tak #!$%@?, że szkoda szczępić ryja. Ale z paczek o niskiej wartości (<20$) sprawdzili mi ich może 3/30 więc może nie zniszczą.Zamawiałem za 17$
Aha i tak dla pewności. Też miałe na paczce żółta naklejke z napisem, ze nie spełniające jakis warunków zasad ue tylko, że po czesku? Bo ja się pierwszy raz z tym spotykam i myślę, że to może działać
@bartan1002 normalne. Z paczek z NL też są te naklejki.

Generalnie mi wczoraj przeszedł przez wer bez problemu wismec rx 2/3 tak więc nie zakładajmy, że wszystko wyłapią. Kwestia tylko tego, żeby znać ryzyko ;)
@Lanc: Właśnie wydaje mi się, że zamawianie e-papierosów przez internet nie jest zabronione. Zabroniona jest sprzedaż krajowa i transgraniczna. Zniszczenie podróbek ma miejsce ponieważ zabronione jest wprowadzanie na rynek produktów podrobionych, nie dotyczy to e papierosów, nie ma tego co porównywać. Szukałem w ustawie podstawy do takiego działania lecz nie mogę znaleźć na to paragrafu, wiesz może w którym miejscu go znajdę?
@DexterCho nie pomogę, ja to wyczytałem i na trawniku i na blogu starego chemika (w komentarzach). Ktoś cytował konkretne punkty ustawy. Jak okaże się, że masz rację to lepiej dla nas :)

Z drugiej strony ta ustawa jest tak napisana, że zostawia niestety spore pole do interpretacji własnej urzędnika i na to już nic nie poradzimy ;/