Wpis z mikrobloga

@MacDada: Nie pisałem o zazdrości. Zauważyłem że wielu PHPowców jest bardzo niechętna do jakichkolwiek zmian. Może po prostu typowi programiści nie są chętni do zmian, ja akurat najwięcej nauki inwestuje w javascript/node.js a tam technologia zmienia się bardzo szybko więc przezwyczaiłem się do tego żeby nie przywiązywać się bardzo mocno do jednej konfiguracji/frameworka.

Jeśli zaś chodzi o Kohane to nie wiem, nie śledzę, więc się nie udzielam. Ale jeśli chodzi o
@MacDada: Ale dzięki temu CFS można bez jakiejkolwiek potrzeby modyfikacji źródeł systemu tego FW rozszerzać dowolne klasy o własne metody albo nadpisywać istniejące. Config jest też ciekawie rozwiązany, bo możesz go nadpisywać, rozszerzać, bądź też stosować coś bezpośrednio w kodzie kontrolera. Dobry przykład jest np. w Pagination albo innych modułach.

Active Record jest oczywiście domyślnie oferowany przez ORM. Jednak nie ma żadnych przeszkód, żeby zastosować tam DataMapper, można sobie napisać własne
Ale dzięki temu CFS można bez jakiejkolwiek potrzeby modyfikacji źródeł systemu tego FW rozszerzać dowolne klasy o własne metody albo nadpisywać istniejące.


@daro1: W 21 wieku nie nadpisujesz klas tylko normalnie robisz dependency injection (jaki obiekt ma gdzie pójść konfigurujesz w kontenerku zależności). Nawet na PHPersach robiłem kiedyś prezentację w Trójmieście, gdzie tłumaczyłem na czym polega wstrzykiwanie zależności i pokazywałem fragmenty kodu „jak to się kiedyś robiło w Kohanie”. Kiedyś robiło.
@larvaexotech: @daro1: Przeciąga się ten temat. Więc wrócę do pierwotnego wątku.

1. Pytanie było o to czy warto zastąpić CI przez L.
2. Moja odpowiedź jest: nie warto, polecam zapoznać się z S.
3. Odpowiedź ta jest umotywowana kontekstem: L ma spore wady i żeby je omijać trzeba być dobrym hardkorem. Nie polecam dopóki „nie wiesz co robisz”. O szczegóły odsyłam do Google, bo właśnie zrobiliśmy n–tą dyskusję na ten
@MacDada: Myślę że te punkty które napisałeś są dobre. Ja do tego bym dorzucił od siebie jeszcze, że skrajność nigdy nie jest dobra, zawsze warto dobierać technologię do potrzeb i przede wszystkim nie kręcić wiecznej gównoburzy i wojny między frameworkami.