Wpis z mikrobloga

Szarlotka to fanatyczka pomadek, pół mieszkania z------e szminkami... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szanowne, nastał wreszcie ten czas, kiedy Polska wkroczyła do cywilizacji i NYX zaczął otwierać u nas sklepy stacjonarne. Akurat udało mi się wylądować na otwarciu w Krakowie i z zakupów jestem bardzo zadowolona.
NYX uwielbiam, odkąd dostałam parę lat temu paletę Soho Glam, która jest moim ulubionym tzw. zestawem szpachlary. Od tamtej pory sporadycznie kupowałam coś w Douglasie, który niestety nie był nigdy szeroko zaopatrzony w produkty tej firmy, w dodatku miał zawyżone ceny.

Dzisiaj chciałabym się podzielić opinią na temat NYX Matte Lipstick.
Wybrałam odcień 09 Natural - czaiłam się na niego od roku, w Krakowie dorwałam ostatnią sztukę. :D

Kolor bardzo zbliżony do mojego naturalnego odcienia ust, ładnie się wkomponowuje w ryj.

+ Zapach, a właściwie jego brak. Nie ma żadnego zapachu, przysięgam.
+ Produkt nietestowany na zwierzętach ʕʔ
+ Trwałość. Wytrzymała ze mną 6 godzin w pracy, gdzie dużo gadam, piję, na przerwach palę, ocieram się z potu itd.
To właściwie jest najważniejsze.
+ Nie odbija się na niczym, nie ma opcji, że ubrudzisz tym szklankę.
+ Ilość odcieni do wyboru to 45! Gotta catch them all! ()
+ Jest matowa, a nie wysusza ust.

+/- Zawiera wosk pszczeli - plus taki, że właśnie m.in. dlatego nie wysusza, minus - nie jest wegańska (minus oczywiście nie dla wszystkich, ale jednak warto o tym wspomnieć)

- Opakowanie - jak dla mnie brzydkie i trochę denerwujące, bo potrzeba trochę więcej siły niż np. przy matowej GR, żeby zdjąć "wieczko" (uciekło mi słowo). Co za tym idzie - można szminkę w takiej sytuacji przypadkowo wykręcić i przy okazji u----ć nią całe opakowanie. Zauważyłam, że u mnie po dwóch takich razach, gdy musiałam mocniej pociągnąć, dolna część opakowania się trochę poluzowała.
- Dostępność - sklepy NYX na razie są tylko w Warszawie (Galeria Mokotów) i Krakowie (Galeria Krakowska). Jesienią będzie otwarcie kolejnego sklepu w Poznaniu, a także otwarcie sklepu internetowego. Pomadki te można też dostać, jak już wspominałam wcześniej, w Douglasie, ale nie liczcie na więcej niż 15 odcieni. Sklep internetowy, mam nadzieję, będzie zaopatrywany na bieżąco i jeśli tak, to rozwiąże wszystkie moje problemy.
- Cena - około 30 zł. Jak dla mnie to nie jest dużo za porządną pomadkę, gdzie w dodatku mam pewność, że jest cruelty free, ale nie oszukujmy się - podobnej jakości jest matowa pomadka Golden Rose, która kosztuje prawie 3x mniej.

To tyle. Ja widzę generalnie więcej plusów niż minusów, obiecałam sobie, że każdy pobyt w mieście ze sklepem NYX musi się skończyć zakupem przynajmniej jednej szminki, więc mam nadzieję, że okazji do wyjazdów będzie sporo. :D

#mirabelkipolecajo #kosmetyki #makijaz #nyx
scharlottka - Szarlotka to fanatyczka pomadek, pół mieszkania z------e szminkami... (...

źródło: comment_arpHudFQQLueKxBdX9Clygqcy1CdUHqC.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wylądować na otwarciu w Krakowie


@scharlottka: Dodam, że wyglądało to jak spotkanie jakiejś sekty.

Ciasny, bezklimatyzacji barak, z psychodeliczną muzą i dookoła Różówe, które chodza między regałami i rysują kolorowe kreski po rękach. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
podobnej jakości jest matowa pomadka Golden Rose, która kosztuje prawie 3x mniej


@scharlottka: I cześć pieśni, NYX musiałby kosztować połowę ceny aby pokonkurować sobie z GR na polskim rynku. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Poza tym NYX wcześniej był w Douglasach i Sephorach, więc szalu z wejściem ze stacjonarką też pewnie nie ma.

  • Odpowiedz
@Lipwig: Taaa, tylko że u mnie Golden Rose się trzyma max 2 godziny, więc tutaj NYX wygrywa, w pracy nie mam czasu latać co chwilę poprawiać makijażu. Szał ze stacjonarkami jest straszny, @Saute potwierdza powyżej. :D
  • Odpowiedz
@scharlottka: Ciekawe jak długo szał się utrzyma. Jak otwierali MACi, to też zajawka na początku, a później chłodne kalkulacje i zerowy ruch. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GR ma swoje wady, wiadomo. Wysusza, przebarwia albo się nie trzyma, ale klientela może sobie kupić trzy kolory zamiast jednego i to się w sumie liczy. :)
  • Odpowiedz
@Lipwig: Dlatego GR mam już prawie wszystkie, a kilka nawet podwójnie. xD Nie no, myślę, że będą się utrzymywać na rynku normalnie, na pewno lepiej niż MAC, który ma szminki od 90 zł i zwykła karyna tam nie wejdzie. 3 dychy przy tym to grosze, a i dla wielu NYX to coś nowego lub ekskluzywnego (na zasadzie - wcześniej było tylko w drogich perfumeriach, teraz mogę wejść, pooglądać i sprawdzić,
  • Odpowiedz
@kulu: U mnie w sephorze akurat zawsze mają w------e i za nikim nie łażą, a ochroniarzy zawsze lubiłam, bo mówili dzień dobry. :D Za to w douglasie jak tylko podejdę do standu i odgonię pracownice, to ochroniarze się do mnie najpierw coś plują, że jak to nie chcę pomocy XDD, a potem chodzą za mnie tak po chamsku, że aż boli. Raz podeszła do mnie typiarka, powiedziałam, że szukam perfum,
  • Odpowiedz
@scharlottka: dlaczego nie ma Wrocławia ehhhhhh ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja uwielbiam ich płynne matowe pomadki polecam! Muszę sprawdzić klasyczne pomadki.
Pamiętam był moment że coś mieli problem z dystrybucja, w Douglassch pustki, stary sklep internetowy nieczynny, na fp cisza i strach mnoe oblecial, że koniec nyxa w polszy ( ͡° ʖ̯ ͡°) dobrze, że wystartowali z orzytupem :3
  • Odpowiedz
@kwiatencja: Tak, to było z pół roku temu, Douglas stracił dostawcę NYXa i nie było innego, masakra. :D Mam nadzieję, że Wrocław już niedługo, bo bliżej jednak niż do Krk. A co do płynnych - ja je bardzo lubię, ale mam wiecznie suche usta i już c-----o wyglądają, nie trzymają się po prostu. :c
  • Odpowiedz
@scharlottka: ej wiem że stary wpis ale umiałabyś mi opisać gdzie w galerii to jest? xD bo byłam wczoraj i nie mogłam znaleźć a w sumie nie pomyślałam żeby zapytać w jakiejś informacji

przeszłam się też po tym takim centrum między galerią a dworcem i też nie widziałam :<
  • Odpowiedz