Wpis z mikrobloga

@Mesmeryzowany: dziwna sprawa, Jaworski wg Wikipedii był "Przedstawicielem Polski w Komitecie Naukowym ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego (UNSCEAR).", a ludzie nie uznają jego autorytetu z powodu tego, że nie był fizykiem a lekarzem.
"Jako taternik i radiolog w latach 70. współorganizował i uczestniczył w wyprawach na wysokogórskie lodowce – m.in. w Ameryce Północnej (Alaska) i Południowej (Peru), Afryce i Himalajach - badając zanieczyszczenia globu radioaktywnością oraz metalami ciężkimi." - gość się
@PurpleHaze: to nie jest wprost związane?
"badając zanieczyszczenia globu radioaktywnością oraz metalami ciężkimi" i "UNSCEAR– stały komitet ONZ powołany w celu monitorowania zmian poziomu promieniowania jonizującego na Ziemi.", nie bardzo by mi pasowało gdyby do takich przedsięwzięć wzięli losowych gości zamiast wybrać ludzi z doskonałym przygotowaniem merytorycznym.

Nikt nie wybierze Cię do top 21 w jakiejś dziedzinie na świecie jeżeli nie będziesz miał przygotowania ogólnego na najwyższym poziomie.

Nie ma ludzi,
@PurpleHaze: tak sie składa, ze wlasnie bardzo bliski. Nie pamietam szczegółów dokładnie, bo studia skończyłem lata temu, ale wiek lodu oraz warunki klimatyczne w danym okresie ocenia sie m.in na podstawie proporcji izotopów tlenu o16 i o18
@PurpleHaze: Nie powiem Ci miszczu nic ciekawego, też jestem laikiem w tym temacie:) Dlatego nie rzucam bzdurnych osądów( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS tak na szybko znalazłem (jako laik): Jaworski badał lodowce, wycinasz sobie lód na głębokości X metrów, sprawdzasz zawartość metali ciężkich oraz jego ew. radioaktywność i masz przekrój - Lata odkładania się lodu vs aktywność wulkanów, pożarów lasów, zmian temp, klimatu itd. Bedzie panie kierowniku?:)
Nikt nie wybierze Cię do top 21 w jakiejś dziedzinie na świecie jeżeli nie będziesz miał przygotowania ogólnego na najwyższym poziomie.


@stan-tookie-1: ale o czym ty mówisz? Przecież oni są nominowani przez polityków a nie wybieranie wedle tego kto najmądrzejszy.