Wpis z mikrobloga

Miruny, potrzebuję pomocy.
Wyjeżdżam jutro na stałe do Anglii i zastanawiam się nad wyborem konta bankowego. Który bank ma najlepszą ofertę?
Konto ma mi służyć przede wszystkim do zbierania wypłat i tyle - na razie nie myślę o żadnych oszczędnościówkach itp.

No i przy okazji, przy okazji - macie może jakieś rady dla świeżaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie byłem nigdy w Anglii, dostałem przeniesienie z pracy i trochę się cykam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#emigracja #emigrujzwykopem #uk #anglia
  • 15
@niszczyciel_galaktyk: Każdy ma taką samą na podstawowe usługi, a dopóki nie będziesz mieć rachunków za gaz na siebie to wiele banków Ci konta nie otworzy. Z moich doświadczeń Lloyds nie robi problemów, a jak będziesz brał hipotekę to zdążysz się przenieść. Mieszkając w Polsce pewnie myślisz, że otwarcie konta to prosta sprawa i bankom zależy. Na miejscu rozczarowanie jest duże ;)
@niszczyciel_galaktyk: @kwiatosz: Nie prawda, rozczarowanie wcale nie jest duze. Ja zakladalem konta w Lloyds. Jezeli bedziesz mial prace i umowe o prace to otworza Ci konto jeszcze tego samego dnia. Warto tez miec jakies potwierdzenie miejsca zamieszkanie i wcale nie musi to byc jakis rachunek, wystarczy ze wyslesz list do siebie. Jezeli jednak chcesz miec jakis list "rachunko podobny" to wejdz na strone GiffGaff (siec telefonii komorkowej podobna do Heyah
@JollyGiant: U Ciebie umowa mogła mieć znaczenie, ale w moim, sześcioosobowym doświadczeniu nie miała żadnego. Wizyta w banku z dowodem, umówienie wizyty, otwarcie konta - kilka dni. Ale to w Lloyds. Do Metro banku poszedłem nawet z potwierdzeniem adresu, ale mieszkałem poniżej trzech lat, więc zażądali drugiego dowodu adresu "innego typu" - czyli nie rachunek, a na przykład pismo urzędowe.

List do siebie nie zadziała jako potwierdzenie adresu w znakomitej większości
@kwiatosz: Z Lloydsem problemow nie mialem szczegolnie z potwierdzeniem adresu. W moim wypadku wystarczyla umowa na ktorej byl adres a od mojej zony (wtedy narzeczona) nic nie chcieli poniewaz ja juz bylem ich klientem i gdy poszedlem z nia to stwierdzili ze moje potwierdzenie wystarczy. Skoro mowisz ze nie zawsze tak to dziala w Lloyds to widocznie musialem miec szczescie. Paypass'a nadal nie mam, nigdy tez nie aplikowalem za to Lloyds
@JollyGiant: Ja nie używam telefonu Apple, ale jak ktoś jest zainteresowany, to Android Pay też w Lloyds działa. Ja mam zrootowany telefon, więc nie u mnie, ale ogólnie działa.

Protip jest jeszcze taki, że w UK warto mieć kredytówkę nie tylko dla budowania Credit Score, ale też dlatego, że przy zakupach od 100 funtów w górę bank jest dodatkowym zabezpieczeniem zakupu. Jak sprzedawca nie chce oddać kasy/naprawić sprzętu, to wtedy można
@niszczyciel_galaktyk: Jezeli masz dwa dowody tozsamosci (dowod i paszport) to nie bedziesz mial problemu otworzyc darmowy rachunek, chocby w Barclays czy Lloyds. Jezeli jeszcze do tego masz mozliwosc w miare szybkiego dopisania sie do jakichs rachunkow to juz w ogole bajka.
Problem moze byc wtedy gdy masz tylko jeden dowod i brak mozliwosci uzyskania czegos co potwierdza twoj adres zamieszkania - wtedy raczej bedziesz musial wybrac jakies platne konto
@dob3k: Dunno, kolega Witold z pracy dostał w ciągu 2 lat z 6 kart i nie mógł ich przekonać, żeby przestali je przysyłać, mówili, że wymieniają je ze względów bezpieczeństwa.
@kwiatosz: lol
No nie to nie jest normalne cumplu. Nie kazdemu tak przysylaja. Ogolnie barclays jest ok chociaz niczym az tak szczegolnie sie nie wybija. Dobra ma obsluge klienta i aplikacje mobilna. Zabezpieczenia tez ma dobre co jest bardzo na plus. Nie ma jakichs rewelacyjnie dobrych stawek oszczednosciowych czy szczegolnie niskich oplat.
@dob3k: Nie no, krucjaty nie prowadzę, takim tam przytyk z praktyki. Bo się oburzyłem, że na mój bank na mirko smarują ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Generalnie różnica w bankach zaczyna się, z tego co się orientowałem, w sytuacji kupna mieszkania. Mają różne konta do składania na depozyt (dopłaty są takie same, ale oprocentowanie różne), no i oczywiście różne hipoteki. Ale poza tym to mam wrażenie jeden czort.