Wpis z mikrobloga

Mirki! Szykuję się do kupna RMN3Pro w wersji 3/32. Zastanawiam się nad dwoma sklepami #banggood oraz #ibuygou.
Który z tych sklepów lepiej wybrać?
Cena na banggood to 165$+17,50$ wysyłka czyli 182$ za całość.
Natomiast na ibuygou cena to 187$+ 17$ wysyłka i 9,60$ za ubezpieczenie od vatu + ewentualnie 5$ za dodatkowy rok gwarancji, czyli aż 218,6$
I teraz się zastanawiam czy opłaca się dopłacać do tego wszystkiego i kupować na ibuygou. Z tego co widziałem to sporo mirków właśnie poleca ten sklep, ale różnica wynosi prawie 40$ dolarów. Opłaca się brać ten dodatkowy rok gwarancji? I jak spora jest szansa na załapanie vatu na granicy? I jeżeli też dobrze czytałem to czas wysyłki na ibuygo powinien być szybszy.
Sam bardziej się skłaniam do ibuygo, ale jak wszystko podliczyć to za parę złoty więcej mogę go kupić w polsce np na xiaomi.com.pl, dlatego zastanawiam się nad zakupem w banggood, tylko tu się z kolei boję o vat na granicy.
I też kolejne pytanie, czy oba sklepy sprzedają te telefony z ogarniętym romem, czy któryś ma bardziej syfiasty rom?
Proszę was mirki o jakieś rady i pomoc, to mój pierwszy zakup telefonu u majfrendów, dlatego tyle pytań aż.

#xiaomi #redminote3pro
  • 34
  • Odpowiedz
@lorak300: Czekam na przesyłke od ibuygou wiec nie bede do konca obiektywny ale mnie skusił dodatkowy rok gwarancji i obsługa na miejscu w polsce jesli cos sie stanie (serwis we wroclawiu jest chyba)

Dodatkowo masz szanse "ubezpieczyc" się od vatu za 5% wartosci przesylki.
  • Odpowiedz
@demoos: chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Jak kupisz w Ibuygo z ubezpieczeniem od vatu, a nuż się przytrafi felerny egzemplarz i z gwarancji zagranicznej będziesz musiał skorzystać to i tak musisz opłacić vat przy odsyłce.
  • Odpowiedz
@Package: nie zrozumiałeś Ty. Jeśli pójdzie na VAT i go zapłacisz, a oni Ci oddadzą to drugi raz nie zapłacisz.
Wynika z tego, że jeśli VATu unikniesz za pierwszym razem, to możesz go zapłacić później.

Swoją drogą to ciekawe czy wtedy @Ibuygou to zwróci ;]
  • Odpowiedz
  • 0
@Ibuygou: u Was nie, z doświadczenia tak. Sklep nie miał opcji zwrotu vat więc nie było tematu.

Ale chętnie się dowiem jak u Was z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czarmander jasne że lepiej mieć gwarancję w Polsce, jak już dogadasz się jakoś z Januszem to może łaskawie wyklepie ci na kolanie telefon albo wyśle do Chin i może po miesiącu będziesz go mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Package: znaczy kazdy psioczy na allegro, ale znalazkem legit sprzedawce, firma. Dodaykowo gwarancja (Ich) w polszy. Oni pewnie sla dalej, ale co mnie to. Cena to 630 zl i tak mysle. Owszem, z allie masz taniej bo ok 500 zl, ale nie masz gwar bo chinczyk Ci nie naprawi wiec co tak mirki bojo się allegro?
  • Odpowiedz
@czarmander

Dodaykowo gwarancja (Ich) w polszy


Takie coś praktycznie nie istnieje

nie naprawi wiec co tak mirki bojo się allegro?


Bo można z Chin z dobrego sklepu przez co bezpieczniej i z dobrą gwarancją
  • Odpowiedz