Wpis z mikrobloga

@giebeka: To nie jest źle, myślałem, że trzeba mieć bardzo drogie sprzęty na takie zdjęcia. Stoję teraz przed zakupem lustrzanki z jakimś obiektywem i tak odbijam się od aukcji do aukcji. Chcę wydać tak max 2000-2500 na zestaw, na pewno coś z używek bo bogactwo zestawów używanych względem tego co jest w sklepach to niebo a ziemia. Często pojawia się w aukcjach z canonami ten obiektyw, rzeczywiście jest tak dobry jak
@jaro07: Zależy do czego potrzebujesz. Ten Tamron jest bardzo dobrym, jasnym zastępcą kita. Nie wiem do czego potrzebujesz, możesz napisać coś więcej to postaram się doradzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@giebeka: Dużo jeżdżę w góry, i tego typu zdjęcia bardzo mi się podobają, to raz. Chciałbym też fotografować zwierzęta, ale nie jakieś wyszukane, do których potrzeba dużych przybliżeń. Trochę kwiatów, przyrody. Cięzko mi teraz określić, to też pewnie wyjdzie w praniu.
Canona 600d ci zdecydowanie polecę. A co do obiektywu to 17-50 może być troszkę za krótki do zwierząt. Do kwiatków przydałoby się makro (1:1), ale w tych granicach cenowych raczej będzie cieżko skompletować drugi obiektyw, z czasem dokupisz. Może na początek polecę coś z większym zakresem jak np. Tamron 18-200 - ma stabilizację i makro (1:3.7). Pamiętaj, że do tego będziesz potrzebował - w twoim wypadku - plecak i statyw, a do