Wpis z mikrobloga

#amd #pcmasterrace #pcmaterac
Nawet nie spodziewałem się że ten procek będzie tak dawał radę w 2k16. W #bf1 mam 40-50 fps, jak jest naprawdę gorąco to spada do 30-35, na jakichś zadupiach na wydmach nawet 90, trochę dalej od centrum akcji na luzie 60. Rozgrywka cały czas komfortowa, ustawienia ultra, skalowanie 42% bo takie mi ustawiła autodetekcja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podstawa to ram - 4gb to za mało, miałem co chwilę przez to krótkie ścinki nawet na high, ale dokupiłem 8gb i teraz w szczytowych momentach gra zabiera jakieś 7gb i gram bez problemu.

Procek - ciągle 6 rdzeni ma jakieś 60-70%, w kluczowych momentach skacze do 100%, wyciskając siódme poty nawet z moich bezpieczników ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pic rel użycie gpu:
http://screenshot.sh/n8c3wVfPayJtp
To chyba właśnie przez chooyowego proca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast we wiedźminie 3 mam wszystko na prawo prócz hairworks, a postprocesy mam na średnie-uber. W takiej konfiguracji mam 55-60 albo czasem i więcej fps w jakichś lasach, czy na jakichś polanach. W miastach niestety nie sprawdzałem, ale wydaje mi się że wyjdzie na jaw wtedy słabość procesora.

Tak więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia albo ma opory przez słabą dotychczasową konfigurację, gorąco polecam #rx470, u mnie daje radę nawet z prockiem AMD i tym legendarnym narzutem sterownika na CPU ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czekam jeszcze na Zen, może zmienię wtedy platformę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pic rel mój procesur
Pobierz Block3r - #amd #pcmasterrace #pcmaterac 
Nawet nie spodziewałem się że ten procek bę...
źródło: comment_CsftBxl0wIKNOvA8oj9MfbhLo0vHGsRA.jpg
  • 37
@Block3r: To są dalej świetne procki. Ja dalej siedze na Xeonie z architektury Core 2 Quad i po OC nie mam powodu go zmieniać, skoro przegania w wielu rzeczach nowsze i3, a i nowsze i5. Teraz trochę żałuję że nie wziąłem tego Phenoma, bo mam problem ze znalezieniem pod tego intela 16GB Ram.
@MrSzatanek:chyba 8+2 fazy, TDP jest w ogóle dziwne, bo raz mi pokazuje 160, raz 144.4, a raz ponad 170W xD radiator sekcji akurat jest zimny, ale na mojej płycie (GA-970A-UD3) jak to na każdym gigabajcie z chipsetem AMD mostek pólnocny grzeje się jak cholera, do 90 stopni nawet - tak, że się radiatora nie da dotknąć. A i tak będę go kręcił, bo to ponoć zmniejsza bottlenecki xD
na procku mam
@Block3r: Jeśli radiator sekcji jest zimny, to lepiej ogarnij czy styk jest prawidlowy. Przy 2 rdzeniowym atlonie i bodaj 6 fazowej sekcji zasilania, było gorąco nawet po niewielkim oc. Nakleiłem radiatory, a te były wiecznie gorące. A tak całkowicie serio to zmieniłbym to na coś nowszego chociażby ze względu na rachunki z prąd :D
@Arkatch: Ja nie pisałem konkretnie o TDP ze screena, tylko ogólnie o TDP tych procesorów. Sekcje zasilania z reguły po oc się gotowały, ciężko było też je solidnie schłodzić. Byli śmiałkowicie, co podkręcali te procki na płytach mATX ale źle to się z reguły kończyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Block3r: Popatrz sobie na benchmarki :). To że architektura jest nowsza, nie zawsze znaczy że szybsza. Oczywiście mowa tutaj o niżej taktowanych prockach, ale różnica ceny jest też niezła, bo nowe i5 potrafi kosztować kilka stów a ten Xeon kosztuje 90zł :P