Wpis z mikrobloga

@ereswude: Wydaje mi się, że mają taką samą politykę jak np. wypożyczalnie aut, w razie Niemca mogą ściągnąć kasę za jakieś zniszczenia. Tego na 100% jednak pewien nie jestem, tylko domysły.
@alhakeem: Ok, dzięki za przydatne informacje. Trochę słabo, bo sporo o tym portalu słyszałem i teraz się okazuje, że nie jest to wcale takie przystępne bo jednak wśród młodych ludzi karta kredytowa to rzadkość.
@ereswude: Weź pod uwagę, że w Polsce nie jest popularna, na zachodzie to norma. Stany Zjednoczone to chyba każdy po kilka ich ma. Zresztą racjonalne korzystanie z kart kredytowych daje bonusy, jak wszystkiego pilnujesz to możesz mieć zwrot paru procent wydatków w skali miesiąca.
@alhakeem:
Zresztą racjonalne korzystanie z kart kredytowych daje bonusy
Słowo klucz, sukces providenta/skoku stefczyka czy internetowych chwilówek pokazuje, że Polakom wciąż daleko do zachodu w kwestii zarządzania budżetem.
@ereswude: Lichwiarski Provident miał kiedyś pożyczki 20-30% w skali roku, teraz rekord jaki widziałem to prawie 1500%. Przy tym lombardy to prowadzą działalność niemalże charytatywną. Ciężki temat na poniedziałkowy wieczór, żyjąc bez kredytu mam przynajmniej jedno zmartwienie z głowy ;)
@zapoznalem: Nie, walutę EUR/USD nie raz przeliczałem na PP i nie było większych problemów (no może poza średnio opłacalnym kursem). Jak się używa przewalutowania raz na pół roku to też nie opłaca się posiadania konta walutowego.