Wpis z mikrobloga

Krótko i na temat: Chce wprowadzić terminal płatniczy do sklepu. Ktoś się może interesował tematem? Gdzie najbardziej się opłaca?

Narazie dostałem propozycje:
-Najem terminala przenośnego GPRS z CTLS wraz z kartą SIM - 43zł/mies
-0,53% prowizji za każdą transakcje
-1gr opłaty systemowej

Druga opcja 0,79% + 6gr i 40zł/mies

#przesiebiorca #sklep #platnoscikarta #firma
jorzin - Krótko i na temat: Chce wprowadzić terminal płatniczy do sklepu. Ktoś się mo...

źródło: comment_IWHajfzukNZF7u3ij44PgCM9DNSHppqv.jpg

Pobierz
  • 15
@wiewior_s: Ogólnie sklep techniczny z art budowlanymi, meblowymi, wyposażeniem wnętrz itp. Sprzedaż bardzo różna: czasami ktoś chce płacić kartą za zakupy o wartości 2zł, a czasami 400.

No pierwsza opcja oczywiście lepsza, ale tak liczyłem, że ktoś kto korzysta już z terminali podpowie mi jakie ma warunki.
@jorzin: Mniej więcej 0,23% z tej opłaty to interchange (opłata dla banku) więc Twojego dostawcy to 0,3% minus vat z 0,53 => 0,2%. Ta pierwsza oferta jest ok, jeżeli jesteś małym sklepikiem to nic znaczącego więcej nie wynegocjujesz. Przy obrotach 5mln zł i 20% kart to jest raptem 170zł prowizji dla nich miesięcznie + 40zł z terminala.
@maxoxo: eService. Długości trwania umowy niestety mi w ofercie nie przedstawili. W tym tygodniu ma sie do mnie odezwać przedstawiciel to będę wiedział na ile czasu umowa.

W ofercie napisali jeszcze (kopiuj/wklej)

brak dodatkowych kosztów połączeń telefonicznych, przelewów, opłaty za dostęp do raportów WWW i za utrzymanie danych w systemie. Bezpłatna obsługa transakcji bezstykowych. Brak opłaty minimalnej! Pieniądze na konto w dowolnym banku – może być to konto osobiste bądź firmowe.
@jorzin: tu nie ma sie co zastanawiać , bierz od nich ten terminal i tyle. Zdecydowanie najwieksza kasę robią na dużych sieciach handlowych i Ty dla nich jestes mało ważny prawdę mówiąc, nie masz pola do negocjacji :-) dopilnuj aby Ci dali w miarę nowy terminal (one czesto sa używane + stare/nowe modele) i nie podpisuj umowy na dłużej niz rok. Jak masz gsma to sprawdź zasięg w kilku rożnych miejscach
@pawelcar:
eservice:
-24 miesiące,
-0,53% za każdą transakcję,
-43zł za przenośny terminal / mies (35zł na kablu)
-terminal na karcie Orange (w przypadku problemów z zasięgiem wymieniają karte na inną sieć)
-1gr opłaty systemowej
-raport dobowy robi się sam o 21 i przelewy idą na jego podstawie na następny dzień
-papier do terminala jak do kasy fiskalnej 57mm
-naklejki na szybe o płatności kartą dają w komplecie i jesteś zobowiązany ją
Porównywałem z polcard (0,79% + 6gr i 40zł/mies). Znajomy wcześniej się interesował tematem, bo prowadzi knajpę i podrzucił namiary przedstawicielowi. Ten się odezwał z ofertą, którą porównałem z Polcard i zaakceptowałem. Całość można w niecałe dwa tygodnie załatwić.