Wpis z mikrobloga

@vanot: Tak / Nie. Ja używam jeszcze webpacka do backendu. Natomiast jeśli chodzi o samą obsługę rządań HTTP używam express ale nie czysty, tylko InversifyJS z pluginem inversify-express-utils
  • Odpowiedz
@obereczekpl: Nie tyle pomóc co w sumie bardziej pytanie czy takie łączenie ma sens? W sensie HapiJS(który mi się niesamowicie podoba zamiast expressa) + Typescript + es6 tam gdzie trzeba. Dziwie się, że HapiJS ma tak małe community, jest lepsze od expressa ( ͡° ʖ̯ ͡°)..

@larvaexotech: ooo webpack, ciekawe. W ogóle ciężko się przesiąść z gulpa na webpacka? Głównie grunta i gulpa uzywałem
  • Odpowiedz
@vanot: ma sporą społeczność tylko o niej nie wiesz, mają Twittera aktywnego, Slacka i... issues na GH :) Co do połączenia - widzę największy sens w dokumentowaniu endpointów, gdyby TS współpracował bardziej z Joi to jeszcze, jeszcze. Tak to IMO sztuka dla sztuki.
  • Odpowiedz
@vanot: ja używam webpacka zarówno do frontendu jak i backendu i jestem zadowolony. nie jest trudno się przesiąść choć przyznam że dokumentacja webpacka jest dość toporna i najprościej jest poświęcić sobie na spokojnie te 1h i po prostu przejść tutorial step by step.

ja natomiast chętnie dowiedziałbym się czegoś o HapiJS mianowicie....... czy trudno jest się przesiąść z Express na Hapi? :) Dlaczego warto i na co uważać?
  • Odpowiedz
@obereczekpl: kurcze to sztuka dla sztuki trochę zbija z tropu, ale jest to wykonalne. Trzeba by zerknąć w issues na GH, może tam do Joia już ktoś podpiął propozycję TypeScriptowania. Jestem strasznym nubem w tych tematach jeszcze, więc stąd mój wąki pogląd na HapiJS. Czy wg Ciebie można spokojnie zastąpić Expressa Hapim w projektach? Serio o wiele bardziej podchodzi mi ustalanie struktury po swojemu w Hapim..

@larvaexotech: Dzieki
  • Odpowiedz
@vanot: kolego, co do Hapij.js możesz pytać śmiało, sam jestem mentorem w programie Hapi.js Mentorship, zresztą tutaj link od którego dobrze zacząć jeśli się uczysz: http://hapijs.com/help

Co do wymienionych tutaj narzędzi, bo widzę pewną niepokojącą tendencję - to, że są z pewnego punktu widzenia gdzieś niepotrzebne, nie znaczy, że są złe.

Webpack
To raczej bundle&build system skierowany na organizację i zarządzanie zależnościami na frontendzie. Jakkolwiek nikt nie broni Ci uruchomić Webpack po stronie serwera, o tyle nie ma to
  • Odpowiedz
@obereczekpl:
1. mentoring - dzięki wielkie stary, jak na dniach zacznę w tym grzebać to na pewno się odezwę (chcę napisać aplikację do zamawiania jedzenia dla mojej firmy, ma być ona głównie rozwojem dla mnie z profitem dla firmy, a że uznałem, że angulara2 nie ma co się uczyć do czasu official releasu (z każdym RC jest dużo breaking changes...) to zainwestuję ten czas w napisanie podstawowego backendu.

2. Okej, mówisz, że nie ma sensu pakowac webpacka na backend i dać tam gulpa / grunta (wolę gulpa chociaż konfiguracyjnie wolę dziadka Grunta). Czy w sumie dla bundlowania ma to znaczenie? Nie lepiej mieć "libkową spójność" i korzystać z jednego narzędzia na obu końcach skoro jest taka możliwość?

2a. Jadę właśnie pociągiem i uczę się webpacka, nie wydaje się skomplikowany
  • Odpowiedz
@obereczekpl: nieskromnie zapytam. Czyli w razie problemów/zagwostek mogę Cię męczyć o HapiJS + TS? Póki co musze TypeScripta ogarnąć... W sumie komercyjnego stazu mam max 1,5 roku, więc czas najwyższy się rozwinąć poza front-end i angular 1..
  • Odpowiedz