Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mno kompot, stało sie ... #chwalesie
19 miesiecy temu przyjechałem do #oslo z jedna walizka i 1k cebulionow
dzisiaj kupiłem to oto cudo #pokazauto
mam nadzieje ze zarobi na siebie w #uber
nowy poziom na #uberoslo
takie jest życie na #emigracja w #norwegia
#tesla

localgoodness - Mirki pijcie ze mno kompot, stało sie ... #chwalesie 
19 miesiecy tem...

źródło: comment_fvfVelbm4kcjrobm7RjTUhi6JecqrQfC.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vvivo: w Polsce radziłem sobie całkiem niezłe, prowadziłem firmę przez 6 lat wraz ze swoją ex!
słowo ex, dlatego wyjechałem, wiedziałem ze muszę zaczynać wszystko od początku - wiec dlaczego nie w Norwegi.
Oprocentowanie kredyty w Norwegii jest mega niskie, tutaj kazdy kupuje auta, domy na kredyt. Auta zmienia sie co roku, i nikt nie marudzi. Do 300k jest mega prosto otrzymać, powyżej juz banki maja mega wymagania.
  • Odpowiedz
@localgoodness: co druga rodzina w tym kraju ma chatę na kredyt więcej wartą niż ta tesla i nie wrzuca zdjęć ... "yolo - wy pewnie dalej w wynajętych kawalerkach" :D:D

w sumie kumpel też ma nowe audi tt (2016 rok) w leasingu i spamuje facebooka :D to chyba taka ogólna przypadłość chwalić się czymś co nie do końca jest twoje :D
  • Odpowiedz
@CAdam: to zależy od banku, nie liczę kosztu całkowitego bo za rok bede zmieniał. Rata miesięczna wynosi mnie 7k nok. Ubezpieczenie 1300 nok przy 70% w Norwegi nikt nie jeździ autem dłużej niż dwa lata, jest wymieniane na lepszy model, co pozytywnie wpływa na gospodarkę. Kazdy wówczas jest zadowolony. W Polsce jak w lesie, odkładaj 5 lat na auto które ma juz swoje na karku, i zamiast cieszyć sie z
  • Odpowiedz
@feuer: w Polsce jak w lesie
1. Oszczędzaj 5 lat na paseratti
2. Kup za gotówkę 10 letnie auto
3. Jezdzij nim kolejne 5 lat
4. Wkładaj kolejna kasę w naprawę kilkunastoletniego złoma
5. Fuck Logic!!!
  • Odpowiedz
"Posiadanie" jest passe w XXI wieku


@feuer: No z tym trochę poleciałeś. Posiadanie od wynajęcia, czy wypożyczenia różni się tylko zasobnością portfela. Kupując dom czy samochód nabywam coś co swoją wartość posiada i mogę w dowolnym momencie sprzedać, zmienić, czy wynająć. Posiadanie nie jest passe, posiadanie (w 100%) staje się po prostu towarem bardziej ekskluzywnym. Swój dom mogę sprzedać od ręki w 2 dni, auto również. Dom mniej więcej za
  • Odpowiedz
@localgoodness: wszystko fajnie, ale według różnych raportów w ogóle aut elektronicznych wymiana baterii sięga nawar 120% w ciągu 2,3 lat - czyli są samochody gdzie bateria przez ten czas była wymieniana co najmniej dwukrotnie. Wszystko zajebiście - ale to jeszcze nie jest technologia dla której warto się pokroić ( ͡° ͜ʖ ͡°) poczekamy jeszcze generację...
  • Odpowiedz
@Tosca303: audi a4 rata+ bramki+ paliwo + ubezpieczenie = 15k miesięcznie
Tesla rata + ubezpieczenie 8,5k miesięcznie
Nikt sie nie kroi za tesle, to jest czysta kalkulacja, serwisy zepsutych silników sa za free, to samo z bateriami.
  • Odpowiedz