Wpis z mikrobloga

Wszedlem dzis na konto bankowe i jak zobaczylem ile moje pieniadze "zarobily" przez ostatni rok to mi rece opadly. Jako, ze ostatnio zmuszony bylem zaplacic bitcoinami za usluge, zalozylem sobie portfel bitcoin na MultiBit. Teraz chodzi za mna mysl coby zakupic troche kryptowaluty na zasadzie "co bedzie to bedzie". Albo strace albo zyskam. Myslalem o £1k. Teraz moje pytanie do fachowcow, czy taki klient jak MultiBit bedzie rozsadna opcja czy powinienem szukac czegos innego? Nie pytam czy kupowac czy czekac na spadki. Pytanie czysto techniczne.

#bitcoin
  • 24
  • Odpowiedz
@miguelsanchez666: Do małych kwot najlepsze jest Mycelium na androida. Średnie kwoty (rzędu kilku tysięcy PLN przechowuj na portfelu papierowym zrobionym przy pomocy www.bitaddress.org. Jeśli masz w planie mieć bitcoiny o wartości >10tys PLN to kup portfel sprzętowy Trezor
  • Odpowiedz
@McGravier: Tak portfel papierowy ale dla początkującego użytkownika nie radził bym papierowego walleta dla osób które nie rozumieją procesu importu eksportu kluczy. Było już bardzo wiele przypadków że ludzie stracili w ten sposób dostęp do swoich BTC.

A mianowicie nowicjusze robili w ten sposób że np posiadali 10 BTC na papper wallet i następnie uważali że by wydaćnp 1 BTC wystarczy zaimportować klucz do np MULTIBIT -- i byli święcie
  • Odpowiedz
Trezor to najlepszy i najbardziej zaufany sprzęt na rynku - wart jest swojej ceny


@McGravier: Jest w sumie nie drogi. Ja kupiłem w promocji za 79 dolarów do tego przesyłka plus kabel do telefonu to łącznie wyszło 103 dolary. To przecież mała kwota. I jeśli on chce zainwestować za kilka tysięcy złotych w BTC to jest to najlepsze rozwiązanie - Trezor.
  • Odpowiedz
@Amelek: Ja drążyłem temat z tymi papierowymi portfelami. Trzeba uważać, w momencie jak wydajesz coś z papierowego portfela to musisz wybrać całość. Namówiony przez ludzi z tagu #bitcoin kupiłem trezora. Zaraz po zakupie stwierdziłem, że głupio wyszło że wcześniej się nie zdecydowałem na ten jakże przydatny wynalazek. Wniosek dla @miguelsanchez666 - kupuj trezora :)
  • Odpowiedz
Ja drążyłem temat z tymi papierowymi portfelami. Trzeba uważać, w momencie jak wydajesz coś z papierowego portfela to musisz wybrać całość.


@damianos: Tak i dlatego nie zalecam namawiać nowych użytkowników na papper wallet. To miecz obosieczny. Naprawdę ludzie mogą stracić swój majątek. Znam conajmniej kilku którzy tak zrobili zaimportowali klucz z papper wallet do portfela np multibit by np wydać jakąś część BTC i byli święcie przekonani że ich BTC
  • Odpowiedz
dodam, że na telefon na androida najlepszy na rynku jest Mycelium, w połączeniu z trezorem daje bezpieczeństwo i wygodę. Kasa zawsze w zasięgu ręki.


@pawlo74: i trzeba pamiętać że nie każdy telefon z Androidem obsługuje Trezora - musi posiadać taki telefon funkcję USB OTG bez tego Trezor nie będzie współpracował z telefonem
  • Odpowiedz
@miguelsanchez666: Jeszcze jako formalność dodam, że bitcoin to system eksperymentalny - wkładanie w niego całych życiowych oszczędności nie jest zalecane - trzymaj w tym systemie raczej taką sumę, która nie zniszczy ci życia jeśli coś się stanie i ją stracisz
  • Odpowiedz