Wpis z mikrobloga

Miałem wczoraj okazję przez godzinę oglądać TVN24. Wnioski:
- w krótkim czasie dojdzie do wyboru drugie prezesa TK, powstanie drugi, równoległy sejm i senat (wypowiedź R. Giertycha)
- Duda jest po stronie ZOMO (zapomniałem kto to mówił, członek Solidarności lat 80.)
- kraj stoi na krawędzi wojny domowej (L. Wałęsa)

No ja rozumiem, że stolica, Warszawa jest daleko od miasta w którym mieszkam i być może tam to wygląda inaczej, ale z tych słów wyłania się obraz Polski jako kraju, który przypomina Ukrainę. Ja nie wiem, nie widzę tego napięcia i nienawiści między ludźmi, którzy są w stanie się zabijać wzajemnie pod sztandarem jakieś partii/ruchu politycznego.

#polityka #tvn24
  • 12
@jeerrry po prostu szczucia ciąg dalszy... #!$%@?, zamiast skupić się razem na budowaniu lepszej rzeczywistości (tak, wiem, pobożne życzenia...) to jedni i drudzy patrzą tylko jak oponenta zgnoic, a pod przykrywką szlachetnych haseł o demokracji, wolności i patriotyzmie, walczą tylko o stołki i kasę...
( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jeerrry: piotr duda. nie pluj jadem, tylko słuchaj ze zrozumieniem. PAD był wtedy aktywnym opozycjonistą w .. liceum ;-)
A Duda był "po stronie zomo" bo był żołnierzem Sił Zbrojnych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
I o ten paradoks chodziło.. dzisiaj przemawiać będzie komunistyczny komandos i licealista a zabraknie wielu działaczy solidarności z tamtego okresu
@Majku_: Oczywiście. PiS wprowadza jakieś rewolucyjne nastroje (może bardziej niż rewolucję, przypomina to grubą kreskę), a PO i reszta kwiczy jak świnie oderwane od koryta pod płaszczykiem demokracji.
Niestety najbardziej szkoda mi sposobu w jaki prezydent Duda marnuje swoje poparcie. Zamiast budować jakiś obóz (oczywiście logiczne wydaje się, ze byłby to obóz proPiSowski) wokół swojej osoby, to jest twarzą rządów PiS. Co przykre, skończy jak prezydent Komorowski, którego na dno pociągnęło
@brmstufldigart: Mea culpa, co nie zmienia faktu, że celowe pomijanie imienia mogło wprowadzać w błąd. Gdzie tu plucie jadem? Ja po prostu cytuje wczorajsze wypowiedzi i dodałem krótki komentarz.
A o kim była ta wypowiedź dotycząca obrony rządowej telewizji w latach 80. i aluzja do dzisiejszej sytuacji?
@jeerrry: celowe pomijanie imienia? przecież prowadzący dopytywał o co chodziło z zomo i Zbyszek wyjaśniał.
Dla równowagi obejrzyj kwadransik reżimowych. Dzisiaj już 2 razy Wałęsę pokazali bez wspominania o "Bolku"..

@brmstufldigart: No może mniej uważnie oglądałem ten program, bo szczerze mówiąc po programie z Wałęsą byłem już lekko zażenowany.
Nie oglądam ani TVP, ani TVN24. Widzę wiele patologii w TVP (pomijając już stronniczość dziennikarzy i materiałów) to transmisje z pogrzebu matki Kurskiego. wydaje mi się sporym przegięciem.
Wracając do TVN24, to boli mnie to stronniczość, bo lubiłem ich programy za profesjonalizm produkcyjny, a strona TVN24 jest najlepszą stroną informacyjną w Polsce