Wpis z mikrobloga

Myślicie, że możliwe by były przeniesienia świadomości w czasie? Tzn nie podróż w czasie twojego ciała, ale aktualnego ja, to czego ty odczuwasz za teraźniejszość do innego czasu? Nawet wstecz? Np masz teraz 25 lat i przenosisz poczucie własnej świadomości, samoświadomość do wieku 20 lat i preżywasz ten okres na nowo, mając całą świadomość jak przeżyłeś te 5 lat i teraz możesz tą rzeczywistość odegrać inaczej, pójść inną scieżką nowych wszechświatów?

#pytaniedowykopkow #kiciochpyta #fizykakwantowa #nauka #astronomia #podrozewczasie #rozkminy #rozkminyzdupy
  • 6
Btw, ciekawe czy świadomość może się "zestrzeć" bo przy takich podróżach podróżuje tylko poczucie włąsnego ja, czy ono może być podtrzymywane w nieskończoność?
@gorfag: Świadomość tworzą przeżyte doświadczenia, Jeśli znalazłbyś sposób, aby wyczyścić wszystkie doświadczenia w czasie od teraźniejszego, do tego w którym chcesz by świadomość istniała to tak. Mógłbyś powrócić do świadomości z przeszłości. Jak znajdziesz sposób na czyszczenie, to daj znać.

Nie, chyba źle zrozumiałem Twój zamiar.

Nie widzę logiki w Twoim - że tak to nazwę - marzeniu. Jeśli chciałbyś wrócić do świadomości w wieku 20l mając 25, i zostawić przeżycia