Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja z pociągu kilka tygodni temu. Jechalem z Krakowa do Rzeszowa. W pociągu roi się od ukraińców, ogolnie ludu pełno. Przepychają się jakby pociąg należał do nich, nie liczą się z nikim i z niczym. Darcie japy, bluzgi i inne w zasadzie nie robią na nikim wrażenia. Rozwaliła mnie sytuacja z konduktorem który sprawdzał bilety. Podchodzi do jakieś ukrainki która jechałą z 3 dziewczynami (z córkami chyba).
Konduktór mówi do tej kobiety: (pisze jak słyszałem wymowe, nie znam ich języka za dobrze, ale czaje co mówią)
- Dla czego kupiła pani 1 bilet normalny i 3 ulgowe(darmowe ?), skoro Pani córki mają ponad 18 lat, przecież widać że to nie dzieci.
- Aaa szto pan gawarit, oo ja nie znaju, tolka takie były ja nie umieju, nie paniemaju po polski.
Konduktor kilka razy jej tłumaczy ale wkońcu, odpuszcza temat bo ludzi od za***ia i co chwile młyn i mówi:
- No dobra ale to jest ostatni raz, następnym razem będzie Pani płacić.
- ok ja przepraszaju itp.

Konduktor idzie dalej a ja słysze jak ta baba mówi:
- hahaha eto durak, on gawarit że płatit nada, on durak dumał że ja nie paniemaju. Ja nie budiet płatit durak itp itd. i beke ciśną z chłopa bezczelnie.

Czy to jest najbardziej bezczelny i rozczeniowy naród jaki istnieje czy to tylko moje uprzedzenia ?. Macie takie doświadzcenia z nimi ?

#ukraina
  • 78
  • Odpowiedz
@Stefan_ciastko: Oni po prostu tacy są niestety. Do ukraińskiej bezczelności i roszczeniowości dodałbym jeszcze takie chłopskie, prymitywne cwaniactwo w stylu: tu okłamię, tam postrugam głupa że nie panimaju i ot, wyjdę na swoje.
  • Odpowiedz
1 miesięczne konto bez akcji i cyk 2 ruble zarobione XD


@BayzedMan: lecz sie człowieku, to że ktoś niedawno konto założył nie znaczy że z automatu jest jakimś ruskim trolem. Nie wiem w jakim świecie ty żyjesz i może te 2 ruble może na takich jak Ty robią wrażenie ale ja zarabiam na czym innym i w innej walucie.
  • Odpowiedz
lecz sie człowieku, to że ktoś niedawno konto założył nie znaczy że z automatu jest jakimś ruskim trolem. Nie wiem w jakim świecie ty żyjesz i może te 2 ruble może na takich jak Ty robią wrażenie ale ja zarabiam na czym innym i w innej walucie.


@Stefan_ciastko: xcDDDDD
  • Odpowiedz
xcDDDDD


@BayzedMan: No tak, co z głupkiem nagadasz.

tak, polacy to bezczelny naród bo oceniają inne narody na podstawie jednostkowych sytuacji. Jeszcze jakieś pytania masz?


@naciski o wcale nie jednostkowych, tego typu i inne sytuacje jakie widziłem w ich wykonaniu i w odniesieniu do Polaków czy Polski można by spisać i publikować, ale wiadomo... nie podobna o tym mówić
  • Odpowiedz
@KRCZVSK:Fakt języki obce idą mi nieźle, ale znam dobrze tylko angielski niemiecki i norweski,a ruskiego ni w ząb poza kilkoma słowami. Poza tym ukraiński podobnnie brzmi i nawet dziecko z gorączką zrozumie mniejwięcej o co kaman. Także nie wiem co próbujesz teraz udowodnić ale Ci nie wyszło. A kondon jeśli mówią tak do Ciebie w domu to szczerze współczuje, ale jeśli chciałeś mnie tym obrazić to słabieńko
  • Odpowiedz
@Stefan_ciastko stary, u nas Netflix zrezygnował z darmowego miesiąca próbnego bo za bardzo w #!$%@? lecieliśmy.

Walka z kanarami to chyba nasz narodowy sport.
Wiesz dlaczego w Krakowie przy kupowaniu biletu w aplikacji trzeba podać numer pojazdu? Bo ludzie kupowali bilety jak kanar zaczął sprawdzać kto jedzie na gapę..
  • Odpowiedz
Jak to przeczytałem to jednak chce żeby Rosja wygrała!


@HlHl: Kto by nie wygrał, wojna to nie jest nic fajnego i nie chce żeby przeniosła się do Polski, i nie sądze żebyś też chciał/a
  • Odpowiedz
Tak. Miałem podobną sytuację. Już jakiś rok temu. Ukrainka z dzieckiem w pociągu, rozmawiająca na głos przez telefon podczas rozmowy się zapieniła jaka to Polska jest zła, #!$%@? i nie ma internetu w pociągu (ʘʘ) Nie znam ukraińskiego, ale te informację dosyć łatwo było zrozumieć.

Czy są #!$%@? ludzie na świecie? Pewnie. Zdecydowana większość. Dzień jak co dzień. Zamknęła #!$%@?ę jak obsługa pociągu jej zwróciła uwagę, że ma
  • Odpowiedz