Wpis z mikrobloga

@sakfa: No właśnie oto chodzi, czy jestem wtedy właśnie na podstawie ich prawa tam pełnoletni czy nie? I czy mogę wtedy być tam. + jeszcze ta wiza -ponoć od tego roku jest ją łatwiej wyrobić.
@CptBrit: To zależy. Zdobycie work permitu nie jest łatwą sprawą a już na pewno nie dla kogoś kto nie ma specjalistycznego zawodu i kilku lat doświadczenia. Owszem od tego roku jest łatwiej ale to tylko dla ludzi którzy kwalifikują się na Express Entry http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/ - nie masz niestety szans na żaden z tych programów.

Pozostaje study permit - opiekun jest ściśle wymagany do 17 roku życia, ale w wypadku starszych nieletnich
@CptBrit: Jak dorzucą kilka stówek miesięcznie do Twojej egzystencji na początek to może pomóc. (bo będziesz mieć środki do życia)

Jak rodzina się do Ciebie nie przyznaje i Cię nie zna to w sumie tak jakby jej nie było.
@CptBrit: Jeszcze tam nie byłeś to nie wiesz. Też bym się wybrał, ale mam wątpliwości czy mi się opłaca... :)

Jak skończę (zaoczne) studia to będę się zastanawiać. Aktualnie mam pracę z nie najgorszą płacą jak na Polskę i chyba nie najgorsze perspektywy.
@CptBrit: Ogólnie jeśli marzy Ci się Kanada to zainteresuj się (szkoda ,że nie wcześniej) jakich zawodów poszukują.

Oczywiście lekarze, informatycy, inżynierowie... ale też drwale, ludzie chętni jechać i #!$%@?ć na północy ich cudownie wielkiego, mroźnego i nieprzyjaznego ludziom kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CptBrit: Jeśli jesteś umysłem ścisłym nie idź drogą humanisty!

Jak jesteś humanistą to włącz #!$%@? myślenie... oni nie potrzebują polskich prawników (masz się zajmować ICH prawem, no nie? tego się u nas nie nauczysz), a co do psychologów - zachowałbym rezerwę - bardzo specyficzny dział wiedzy i jak tego nie czujesz to będziesz beznadziejny i zrobisz krzywdę innym.

Przyjmij też do wiadomości ,że zawsze bardziej cenieni są ludzie o umiejętnościach praktycznych
@CptBrit: Jeśli dałbyś radę studiować ich prawo to nie jest to jakiś szczególnie debilny pomysł. W sumie to wyłączając jakieś zawody "high-tech" jest to najlepszy sposób, żeby się dobrze zadomowić w danym kraju - prawo bardzo Ci pomoże, oswoi z nową rzeczywistością.

No chyba ,że całe te Twoje plany to jest bajanie o smokach. Jesteś pewien ,że dasz radę ?
@CptBrit: Trzeba jeszcze brac pod uwage,ze studia w Kanadzie sa platne i dla obcokrajowcow sa duzo drozsze. Polecam IEC na poczatek. Bedziesz mial rok zeby zobaczyc jak zyje sie w tym kraju, a ta wize bardzo latwo jest dostac.
Rodzina od strony pradziadka (kto to wogole pamieta!) sie nie kwalifikuje na aplikacje o wize. Tylko najblizsza typu, rodzice, rodzenstwo itp.