Wpis z mikrobloga

#prawo #torrent #niemcy jak to jest, że w niemczech łapią za torrenty? w poslce jest legalne ściąganie na własny użytek, tam nie? jakie są różnice w prawie? czy unia ich nie narzuca nam teraz? czy jest sposób na ukrycie korzystania z torrentów w niemczech by mieć 100% pewnosci, że dostawca internetu o tym nie wie? czy da się ściągać z torrentów i nie wysyłac nic, żeby obejść to, że niby można ściągac, a nie wolno wysyłać? czy to może nie jes tak, że to te fejkowe kancelarie masowo ugody wysyłają i można to ignorować?
  • 23
  • Odpowiedz
W Niemczech bardziej są zawzięci na udostępnianie plików niż ich ściąganie, dlatego o wiele lepiej ściągac muzę, filmy itd. z chomika czy innych podobnych serwisów niż z torrentów. Kilku moich znajomych dostało słone kary pieniężne za torrenty, więc odradzam.
  • Odpowiedz
@Dijuna: niemcy mają ostrego fioła na punkcje poszanowania prawa autorskiego, do tego stopnia, że blokują oficjalne teledyski i udostępnienia twórców na ich oficjalnych kanałach na YouTube. Jak chcesz posłuchać, to zapłać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zablokuj wysyłanie 'seed' w programie torrentowym i nie będzie lipy.
  • Odpowiedz
w poslce jest legalne ściąganie na własny użytek, tam nie?


co? Torrenty w Polsce są nie legalne bo to udostępnianie. Niemcy widzę pobierają głownie przez xdcc.
@Dijuna:
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: nie bedzie, w Niemczech jest nielegalne juz ściąganie. Firmy prawnicze udostępniają filmy i łapią po IP ludzi, którzy to ściagają w Niemczech. Dlatego korzystanie z torrentow to bardzo zły pomysł w DE.

Polecam serwisy typu rapids, miło, łatwo, przyjemnie, szybko:)
  • Odpowiedz
@Baleburg: słyszałem, że w polsce jest tak, że póki ściągasz to możesz wysyłać "bo musisz" i "nie twoja wina", a jeżeli wysyłasz bez ściągania to "seedujesz" więc przestępstwo... ALE nie słyszałem o tym by w polsce ktoś miał problem nawet w tym drugim przypadku, nie? a niemcy podobno serio płacą kary...
  • Odpowiedz
@miki4ever: a no to mój błąd. Nigdy nie pobierałem filmów ani gier będąc tutaj, a to co pisałem to wiedziałem wcześniej. To teraz nic nie można, oprócz właśnie jakichś serwisów do pobierania premium.
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: i serio, nie wiem, nie torrentujecie przez tora czy coś? xD nie znam się, ale wiesz, analiza całego przesyłu w obie strony przez ISP wydaje mi się niewiarygodna skoro nawet jeżeli w polsce od czasu do czasu jakiś dostawca stwierdza, "a zablokujemy torrenty" to wystarczy porty zmienić i jakieś tam inne maskowania w domyślnym kliencie i już śmiga... to skoro trudno im to wykryć, to co dopiero stwierdzić, że ściągnąłem
  • Odpowiedz
@Dijuna: jak ktos sie podpina pod ciebie to widać twoje IP. Jasne, możesz sie bawić w tunelowanie i to zadziała, ale dla zwykłego użytkownika jest to za duża zabawa.
  • Odpowiedz
@Dijuna: tak jak @Maniut pisze, w Niemczech ścigają za udostępnienie, a nie za ściąganie. W zeszłym roku dostałem 700 euro kary... . Polecam Ci polskiego seedboxa np. fastshell.pl to powinno rozwiązać problem z udostępnianiem.
  • Odpowiedz
blokują oficjalne teledyski i udostępnienia twórców na ich oficjalnych kanałach na YouTube


@dobrywieczor: Tu nie do konca masz racje bo nie chodzi o prawa autorskie tylko oi to, ze youtube nie dogadal siejesli chodzi o "pieniążki" z gema czyli taki niemiecki zaiks. dlatego to gema blokuje bo im hajs z usa nie splywa ;)
  • Odpowiedz
@Dijuna: Nieprawdą jest jakoby pobieranie w Polsce z torrentów było bezpieczne. Nie ma czegoś takiego że "bo musisz udostępniać". Rozpowszechnianie cudzego dzieła bez zgody jest karalne.

Art. 116.

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci > opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Możesz się tylko bronić tym, że udostępniałeś
  • Odpowiedz