Wpis z mikrobloga

@Jurigag: jeśli mam stawkę 150-200 zł to przy projekcie na 10 godzin zawsze wezmę przynajmniej 5000 zamiast liczyć godzinowo, przy projekcie na 50 godzin stawka może zostać, przy 100 godzinach jestem w stanie iść na ustępstwa i dać rabat.
  • Odpowiedz
@tamian: bez RWD nie rób, ta 2 też nie więcej jak 500 zł. Możesz się umówić, że miesięcznie bierzesz ileś zł stałej stawki za update strony lub jednorazowy update = też ileś zł.
  • Odpowiedz
@tamian: 500-800zł. Nie bierz więcej, bo po prostu znajdą sobie tańszą opcje. Strona jest prosta, wyjdzie pewnie koło 10h razem z poprawkami. Jeżeli chcą grafiki/logo, to po prostu policz im to osobno. Wiem, że to mało popularne określenie, ale zawsze będziesz miał klienta, stronę do portofolio. Tak rodzą się kontakty. Ten czas możesz albo spożytkować zarabiając albo grając w cs:go i przeglądać mirko. Więc wybór raczej prosty.
  • Odpowiedz
@penguin: Planuję wziąć właśnie coś w granicach 500-800 zł, bo prawda jest taka, że dopiero tworzę swoje portfolio i jakoś muszę wystartować, żeby zmienić pisanie stron przez nastolatka w serious business w "dorosłym życiu" ;) Logo kupili od kogoś innego, więc tego nie policzę. Z resztą - od 500 do 800 złotych zarobku w 10 godzin (bo tyle planuję poświęcić na tę stronę) to jak na mój wiek i tak
  • Odpowiedz
@tamian: nie tworzę stron - programuje. Ale często pośredniczymy w zakupie landing page czy stron produktowych dla naszych klientów, nikt rozsądny nie robi stron za 1 tysiąc - chyba, że zaczyna, jak Ty z tego co widzę. Jak trochę złapiesz skilla to nie daj się namawiać na małe kwoty, lepiej zrobić 1 projekt za 10 tys niż 4 za 2 tys - i łatwiej złapać jednego klienta i poprowadzić za
  • Odpowiedz
@tamian: I zastanów się na spokojnie, ile chcesz w przyszłości zarabiać, i idź w kierunku takich stawek, które to zapewnią. I omijaj klientów, którzy mówią, i to na małe stawki, że znajdą kogoś taniej. Lepiej poświęcić czas na zwiększenie skilla niż na pracę poniżej własnej wartości. Jeśli chcesz być freelancerem, musisz myśleć jak osoba prowadząca firmę, i tak budować stawki. A już z samego założenia robiąc z freelancerem firma ucina
  • Odpowiedz