Wpis z mikrobloga

Naprotechnologia – ideologia w służbie prokreacji

Naprotechnologia to nic innego jak zalążek tego co współczesna medycyna może zaoferować osobom walczącym z niepłodnością. Dlaczego? Jak to zwykle bywa na przeszkodzie pełnej kuracji stoi ideologia i sprzeciw wobec technologii in vitro związany z dogmatami, w tym wypadku religijnymi. Rezygnacja z refundowania innych technik, na co się w Polsce zanosi, to po prostu przekręt. Ograbienie osób z niepłodnością z największej szansy na posiadanie własnych dzieci. I robi to rząd zapewniający Polaków o tym jak to im zależy na wyższym przyroście naturalnym i wydający miliardy na program 500+, który raczej nie podniesie znacząco liczby urodzeń*.

#nauka #ciekawostki #liganauki #gruparatowaniapoziomu #ligamozgow #medycyna #mikroreklama

* program 500+ ma inne zalety ale jest wprowadzony pod fałszywym pretekstem.
Sierkovitz - Naprotechnologia – ideologia w służbie prokreacji

Naprotechnologia to...

źródło: comment_7S1Vpl0uyqrNKtmTLdcdrk57OKZFDHeJ.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@zyyx: Nie każdy chce. I jest w tym jakaś logika. Ci, którzy chcą adoptować - mają już taką możliwość ale przymuszanie do adopcji zdaje się być średnim pomysłem...
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego: Już ktoś zaśniad groniasty nazwał wątłym człowiekiem, ale ja osobiście nie uważałabym go nawet za młodego człowieka, więc radziłabym nie słuchać "specjalistów".
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego: Równie dobrze ja mogę wygrzebać opinię jakiegoś profesora pro-choice, który stwierdzi, że nie ma mowy o człowieczeństwie przed przekroczeniem jakiegoś etapu rozwoju. To nie są kwestie możliwe do obiektywnego rozstrzygnięcia.

na gruncie biologii odpowiedź jest jednoznaczna: tak, człowieczeństwo zaczyna się od połączenia plemnika z komórką jajową, w momencie poczęcia.

Może odniesiesz się w tym kontekście do wspomnianego przez @PaskudnyStaryRon zaśniadu?

Na gruncie religii również, bo człowiek zostaje obdarzony duszą.

W
  • Odpowiedz
Ograbienie osób z niepłodnością z największej szansy na posiadanie własnych dzieci


@Sierkovitz: coś mi się tutaj nie zgadza, obecnie w Polsce jest zakazane invitro pod groźbą jakiejś kary? czy po prostu uważasz że jak nie dostaniesz na coś pieniędzy od rządu w jakimś magicznym programie to nie możesz tego zrobić?
  • Odpowiedz
W którym dokładnie momencie? Przejścia plemnika przez osłonkę przejrzystą, fuzji cytoplazmy gamet czy może w momencie fuzji przedjądrzy?


@Vvornth: W momencie formowania nowej sekwencji genów, która będzie potem powielana. Gdzieś mniej więcej, precyzyjnie nie wiem i nie jest to potrzebne, bo dokładność jest wystarczająca.
  • Odpowiedz
Już ktoś zaśniad groniasty nazwał wątłym człowiekiem, ale ja osobiście nie uważałabym go nawet za młodego człowieka, więc radziłabym nie słuchać "specjalistów".


@ostrzi: W momencie uformowania nowej sekwencji genów, która będzie potem kopiowana mamy do czynienia z nową istotą, liczą się fakty, a nazywanie tego stanu rozwoju wątłym, młodym czy wszelkimi innymi nazwami NIC nie zmienia, bo to już jest nowa istota.
  • Odpowiedz
@Vvornth: czy Ty to widzisz?
@KawaJimmiego: Idąc tym tokiem myślenia 3% kobiet, u których zaśniad przyjął postać kosmówczaka powinna wybrać dla niego imię i kupić łóżeczko, bo przecież nowotwór złośliwy dorósł do miana "młodego człowieka"?
  • Odpowiedz
zaśniad groniasty


@ostrzi: Nie słyszałem nigdy o tym, dzięki za interesującą informację. Zwolennicy państwowego nadzoru nad macicą kobiety zapominają, że to jest temat znacznie bardziej trudny i skomplikowany niż może się na pierwszy rzut oka wydawać.
  • Odpowiedz
@Kokorin: Ale przecież w zapłodnieniu chodzi o to, że plemniki i komórki jajowe są haploidalne. Kultury tkankowe są diploidalne więc nie ma jak zapłodnić.. Są już zapłodnione.
  • Odpowiedz
@Sierkovitz:
Z zygoty może powstać cały organizm.
Z komórek somatycznych powstają tylko inne komórki somatyczne (nie organizm).

Czy takie tłumaczenie uważasz za wystarczające?
  • Odpowiedz
@Vvornth:

Ale czemu zapłodnienie ma być wyznacznikiem czegokolwiek? W naturze istnieje coś takiego jak partenogeneza - rozwój zarodka następuje bez zapłodnienia.


W naturze istnieje też coś takiego jak pączkowanie co nie oznacza, że się tak rozmnażamy. Ale ok. Wybacz bo to ja z góry założyłem, że jak rozmawiamy o człowieku to mam na myśli prawa biologii i genetyki odnoszące się do człowieka. Tak więc:
Bierzemy pod uwagę zapłodnienie dlatego, że w
  • Odpowiedz
@Sierkovitz:
Nigdy nie zrozumiem dlaczego przeciwnikom in vitro wmawia się, że są przeciwko bo "dogmaty religijne". To jest pytanie o to kiedy zaczyna się życie. Żeby odpowiedzieć na to pytanie "Od poczęcia" nie trzeba być katolem. To nie jest pytanie w stylu "Czy Jezus jest Bogiem". To nie jest pytanie religijne i dogmaty religijne nic do tego nie mają.
  • Odpowiedz
@Sierkovitz ale dlaczego państwo czyli podatnicy mają wydawać kolejną, własną, zarobioną kasę na czyjeś zachcianki w postaci gówniaka? Już 500+ to jest wystarczająca patologia podatkowa która wcale nie zachęca do wielkiego boomu urodzeń w Polsce. Dlaczego trzeba zmuszać ludzi żeby płacili bo komuś zachciało się brajanka?

Popieram w 100% chyba wszystkie metody leczenia bez/niepłodności tylko dlaczego mam się do tego dokładać? Co mnie obchodzi jakiś koleś 450 kilometrów dalej któremu zachciało się
  • Odpowiedz
le dlaczego państwo czyli podatnicy mają wydawać kolejną, własną, zarobioną kasę na czyjeś zachcianki w postaci gówniaka?


@to_jest_chyba_kurcze_zart: Bo ten "gówniak" jest kluczowy do istnienia tego państwa w perspektywie najbliższych 50 lat. Przykładowo dla zapewnienia ci na starość opieki medycznej.
  • Odpowiedz