Wpis z mikrobloga

@FlameRunner: jak zwykle musiałem zapomnieć czegoś kluczowego, jak napisanie że chodzi o uchwyty na szpulę, i to jeszcze w dwu zdaniowym wpisie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może jakiś mode poprawi, zapytam

// edit: nie ma takiej możliwości
@Analityk: oshee tutaj to taki easter egg ( ͡° ͜ʖ ͡°) w obudowie stacji utrzymuje się max 32 stopni.

Co do lutowania, to zwykle prostowałem w palcach kawałek cyny i wsuwałem go w pole lutownicze. Aż do momentu w którym wsunąłem za dużo i zaczynałem ciągnąć za sobą szpulę - denerwuje, bo przerywa lutowanie, a zwłaszcza dlatego bo wymaga skupienia i coś to skupienie przerywa. Teraz tego
@Visher: Ciągnięcie się szpuli to jakaś tragedia, ja trzymam całą w dłoni i tą lewą dłonią celuje w obszar lutowania, póki co idzie mi nieźle. Fakt, cynę trzeba rozwijać i prostować co jakiś kawałek ale chyba tylko montaż automatyczny jest pozbawiony tej wady.
A do sedna, czym drukowałeś?
@Analityk: Mendel90, PLA. Wydruk wyszedł perfekcyjnie, oprócz pierwszej warstwy, coś kalibracja lekko siadła i mogły być niedociągnięcia. Nie mam za bardzo jak zrobić zdjęcia, ale ścianka h=0.2 mm wygląda perfekcyjnie - żadnych aftefaktów. Ale to też model robi swoje, bo wszędzie ma zaokrąglenia i drukarka nie musi wytracać prędkości, tylko przy w miarę stałym przepływie filamentu robi całą obwódkę.

Czasem ten RepRap drukuje lepiej i szybciej niż jakieś drogie Makerboty. Ale
Pobierz
źródło: comment_BBUFDxgxalmSrYxyz5NSeLU5wWrbkUsh.jpg