Wpis z mikrobloga

@omicronns Ponoć można wypolerować, ale mało kto się tego podejmuje, ponieważ trudno uzyskać zadowalający efekt a pracy jest bardzo dużo. Nie myślałaś po prostu o wymianie przedniej szyby?
@DeusRex Oczywiście, ale auto już trochę stare, i nie wiem czy jest sens pakować kasę w nową szybę. Chciałem się zorientować, czy jest możliwość poprawić jej stan niskim kosztem.
@omicronns: @solo_ta: @DeusRex: dokładnie tak jest. Szyby się nie polerkę właśnie ze względu na wspomniany efekt. Dodatkowo koszt polerki to zwykle około 200,-? Gdzie nowa szyba z montażem do starszych samochodów potrafi kosztować z 450,- i można sobie jakieś atermiczne kupić jeżeli były lub inne. Najlepiej zadzwonić do pierwszej lepszej firmy co wymienia szyby i zapytać o cenę dzięki temu jest jakiś punkt wyjściowy a potem na forach danej
@omicronns kolega polerowal szybę w jednym aucie bo miała rysy po wycieraczkach. Po jakis 3 godzinach roboty polerka elektryczną rysy zeszły, ale nadal były widoczne. No ogólnie bardzo dużo roboty żeby uzyskać dobry efekt. Musisz sie zaopatrzyć w tlenek ceru (cena ok 70zl za opakowanie, starcza za 2-3 szyby przednie) oraz polerkę elektryczną.
@omicronns: nowe szyby masz na allegro po 200 zł w górę plus jakieś 100 zł wymiana. Popytaj firmy w swoim mieście, może coś taniej mają. Ja w swojej astrze kilka lat temu wymieniałem szybę, to w raz z rekonstrukcją podszybia (ruda zjadła ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) zapłaciłem 300 zł. Ale warto było, bo takie full HD się wtedy robi, że to masakra, aż się chce autem
@omicronns: Ja kiedyś naprawiałem pajączki. Gościu wpuszczał jakiś klej. Jeździłem później chyba ze cztery lata i było spoko. Z drugiej strony teraz też mam pajączki od trzech lat i się nie powiększają ( ͡° ͜ʖ ͡°) #moto100