Wpis z mikrobloga

mój tata przywiózł od kuzynki laptopa do naprawy bo nie działa USB napęd i ogólnie zamula ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zrobilem system, działa wszystko, choć napęd jest chyba uszkodzony
pytam sie teraz taty "ile mam sobie powiedzieć za naprawe?" wiadomo - cennik dla kuzynki musi być inny bo inaczej by mnie z domu wyrzucili xD
no więc pytam sie "ile" a ojciec obrażony że w ogóle coś chce od kuzynki którą widze raz na 5 lat xD
i mówi że jak chce to on mi zapłaci ale że mam nic nie wołać xD

  • 71
@ninetyeight: reinstalacja systemu w serwisie kosztuje 100-150 zł. Weź od niej 40. I nie próbuj słuchać rodziny, że masz nie wołać. Kiedyś byłem głupi i nie zawołałem. A potem było "alfa zainstaluj mi tu przeglądarkę inną, bo ja nie umiem", albo "alfa weź mi znajdź informację o [tu wpisać dowolne]". Kasa musi lecieć, albo wejdą Ci na głowę. Ewentualnie możesz też podać zaporową kwotę, uznają Cię za sknerę i nie będą
@ninetyeight: coś jest nie tak z ludźmi zajmującymi się usługami informatycznymi. Nie spotkałem się, żeby ludzie z innych branż tak bardzo się czepiali każdej złotówki potencjalnego zysku.
U mnie w rodzinie są reprezentanci różnych branż, ale żeby za przysługę wymagającą wykorzystania swojej wiedzy rzucali się o zapłatę najdrobniejszej złotówki to się nie spotkałem. Dla przykładu, mam ciocię lekarza, z racji zawodu, czasami ktoś z rodziny pytał się o różne medyczne sprawy.
@ninetyeight bierz kasę nawet się nie zastanawiaj, tylko nie za mało bo będzie dokładnie tak jak sam napisałeś. Za darmo będziesz biegał z każdą pierdułką, a jak zapłaci to się zastanowi zanim zadzwoni.

PS: Nie zapominaj że jak za rok zepsuje się jej drukarka to będzie twoja wina i masz ją naprawić w ramach gwarancji( ͡º ͜ʖ͡º)
@stan-tookie-1: To chodzi o to że jak coś zrobisz za darmo to potem bez przerwy będziesz im musiał coś robić, aż do granic absurdu, że jeszcze będą brali rzeczy od ich znajomych bez Twojej wiedzy i dawali Ci żeby naprawić, tak że nie będziesz miał wolnego czasu bo w nim będziesz musiał naprawiać kompy dla rodziny i znajomych.
Ja tak miałem z sąsiadami. Jak zaczęłem wołać zapłatę to się nagle zrobił
@stan-tookie-1: To się zapytaj kogokolwiek kto naprawiał kompy za darmo to Ci potwierdzi. Nawet na mirko opisywali przypadek że gość musiał jeszcze sąsiadce rodziny jakieś anteny satelitarne montować. Na takiej zasadzie że ktoś z rodziny powiedział sąsiadce że gość naprawi bez w ogóle konsultacji z nim.
@r5678: w jaki sposób "musiał"? jak rozumiem nie doszło do spisania żadnej wiążącej umowy i nic nie stało na przeszkodzie żeby odmówić wykonania usługi a tym bardziej nie było żadnych gwarancji. Moim zdaniem to bardzo niekorzystna interpretacja sytuacji i nie widze przeszkód żeby w kolejnej zwyczajnie odmówić jeżeli będzie to przekroczenie jakichś dopuszczalnych granic.
Prędzej bym łączył że takimi rzeczami zajmują się osoby wyjątkowo nieasertywne i stąd ich późniejszy problem w
@stan-tookie-1: To chodzi o to że jak coś zrobisz za darmo to potem bez przerwy będziesz im musiał coś robić, aż do granic absurdu, że jeszcze będą brali rzeczy od ich znajomych bez Twojej wiedzy i dawali Ci żeby naprawić, tak że nie będziesz miał wolnego czasu bo w nim będziesz musiał naprawiać kompy dla rodziny i znajomych.


Otóż to. #!$%@?, brać od kuzynki hajs za jakieś drobne naprawy, które zrobi
ojciec obrażony że w ogóle coś chce od kuzynki którą widze raz na 5 lat xD


@ninetyeight: I to byłby właśnie mój argument by brać kasę. Bo widzę ją raz na 5 lat. Gdybym widywał ją częściej (i nie tylko wtedy gdy coś się zepsuje) to naprawa była by za darmo.

No i poza tym nie naprawiałbym zanim nie będę pewny że będzie zapłacone.
@lume: nie narzekam, że bierze. Wyśmiewam, że zamiast się postawić jak kozak, za którego się przedstawia tym wpisem, to wylewa żale na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Róbmy tak wszyscy i się za chwilę będziemy za wszystko liczyć. Jak Twojej kuzynce, ciotce, matce czy sąsiadce pomożesz wymienić koło z przebitą oponą na zapasowe to też sobie zaśpiewasz za to jak mechanik z warsztatu? Albo jak babci pomożesz okna umyć w domu to