Wpis z mikrobloga

Pytanie na dziś mireczki:

Jaki wentylator na procek (i5-6600k), najlepiej asymetryczny, bo chcę wstawić wysoki ram?
Bez limitu wysokości - góra obowiązkowo w kolorze czarnym/czerwonym - buduję komputer w tej kolorystyce.

Na płycie głównej mam tylko 3 złącza case fan, 2 na CPU fan, ale jako, że wrzucam 4 wentylatory do obudowy zostaje jeden na CPU.

Najlepiej coś w tym stylu:
https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-macho-x2-752963/

Budżet 200 zł, max 250.

#pcmasterrace
  • 18
  • Odpowiedz
@SilentiumPC:
Obudowa nzxt s340 czarn-czerw, płyta msi czerwona, ram czarny, wysoki.

Fortis 3 Malik Customs Edition nada się?

Mogę się spodziewać dobrych osiągów na 550/650W Enduro FM od Was + 2x stock fan exhaust + 2x z przodu 140 Sigma Pro PWM intake?

Nie macie może jakiejś fajnej promocji na coś z tego/wyprzedaży ostatnich sztuk?
  • Odpowiedz
@Hoggie: Fortis 3 Malik Customs Edition ma wymienne płytki, więc będziesz mieć kolor jaki chcesz :)
Co do zasilacza, to Enduro Fm1 550 jak i 650W ma bardzo wysoką sprawność, to 80-Plus Gold, więc możesz być spokojny. No chyba, że montujesz jakiś tabun kart graficznych ;) To wówczas 1000W może nie starczyć ;)
  • Odpowiedz
@Hoggie: Taki komputer nie weźmie z gniazdka więcej jak 250-270 W, więc zasilacze o których rozmawiamy poradzą sobie bez problemu i ich wentylatory będą działały na najniższych obrotach.
  • Odpowiedz
@WildApple: Dzieki za zwrocenie uwagi. Zalezy mi na czerwonym pasku. Jutro zadzwonie do Morele dowiedziec sie jaki jest pasek na pewno. Model o tym numerze na stronie producenta ma czerwony.
  • Odpowiedz
@Hoggie: Faktycznie na niebieskim to samo. Ładnie to wychwyciłeś :D Chociaż podpis pod obrazkiem "Produkt może się różnić od obrazka" może niepokoic, ale skoro model się zgadza to powinien być czerwony.
  • Odpowiedz
@WildApple ta obudowa traci sens tego czerwonego dodatku, jeżeli ta zasłonka do cable managementu byłaby czarna.
Mi osobiście się podoba też biała wersja. Jeżeli składałbym kompa non-k to wziąłbym do niej b150m mortar arcitc od MSI i np. ASUS-a 1060 białego z 2 wentylatorami / lub całkowicie czarną kartę.

Te obudowy są super i oferują premium quality za stosunkowo niską cenę (300 za obudowę z 2 wentylatorami po 4 dyszki, szybką, usb
  • Odpowiedz