Wpis z mikrobloga

Zapraszam na kolejny wpis z cyklu #przestanbycgrubasem :D Troche musieliście czekać ale czasu jak zwykle wiecznie brak.

Ostatnio sporo było wpisów w stylu

poszedłbym / poszłabym na siłownie ale nie wiem co robić, boję się, koksy mnie zjedzo

Także dzisiaj krótki poradnik dla takich osób-jak zacząć na siłowni. Proszę ich nie hejtować, każdy kiedyś zaczynał, jeden wbija na siłkę i od razu jest samcem alfa a inny się boi pójść-ludzie są różni. Dla reszty będą to rzeczy oczywiste i naturallne, dla kogoś kto idzie 1 raz nie zawsze.
Poradnik pokazuje również jak zdobyć szacunek u koksów i reszty ćwiczących

1. Zaczynamy od wybory siłowni. Tutaj musisz pomyśleć czy wolisz miejsce gdzie szybko znajdziesz znajomych, czy raczej wolisz być anonimowy i niech każdy da ci spokój.
W przypadku 1 wybierz tzw. mordownie

Plusy mordowni:
-najczęściej chodzi tam mało osób i są to ciągle te same mordy
-najczęściej szybko zawiązujesz w takim miejscu nowe znajomości bo każdy każdego znasz
-klimat i atmosfera
-koksy pomagajo i służo radą
-brak lanserów
-przewaga wolnych ciężarów nad maszynami i bieżniami(TAK TO JEST PLUS!)
-cena karnetu
-nikt ci nic nie #!$%@?
-nie ma opcji zeby nie bylo racka do squatów

Minusy mordowni:
-często stary sprzęt
-czasami warunki sanitarne są nieco survivalowe
-czasami jak chcesz po prostu #!$%@?ć trening ktos podbija do ciebie i probuje przewijać o tym co ostatnio robiłes w weekend

W przypadku nr 2 wybierz jakiś popularny duży klub fitness

Plusy klubu fitness
-duze szatnie
-prysznice duze i zadbane
-nowy sprzet
-jestes anonimowy
-najczesciej nikt ci nie przeszkodzi ani nie zagada
-sauna lub basen w cenie karnetu

Minusy klubu fitness:
-najczęściej są mili tylko jak jesteś 1 raz a potem próbują cię wyruchać z umową (poczytać w necie np o Jatomi)
-mozliwe ze ktos co coś #!$%@? jak zostawisz to bez opieki
-przewaga maszyn nad wolnymi ciezarami
-czasami brak racka do squatow albo 1 na cala silownie
-lanserzy
-brak klimatu
-drozszy karnet
-brakuje sprzetu ktory nas interesuje
-w #!$%@? osób i kolejki-szczegolnie w styczniu(postanowienia noworoczne) i w maju(jak sie obudza ze chca miec sylwetke na wakacje)

2. Po wyborze siłowni, kupnie karnetu itd przychodzi 1 trening. Opiszę wam krok po kroku co robić i co wziąć bo widzę niektórzy mają z tym problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-wychodzimy z piwnicy-ten etap może być dla niektórych ciężki ale trzeba to zrobić.
-zmierzamy na siłownie
-wchodząc do siłowni nie róbcie od razu z siebie przegrywów-za kasą najczęściej siedzą piękne panny po 25-30 lat maks
NIE MÓWCIE KUŹWA DO NICH DZIEŃ DOBRY XD
-mówimy siema, cześć i czekamy na kluczyk, czy tam odbicie kartą
-wersja dla samców alfa:

czesc, nie widziałem dzisiaj piękniejszej kobiety od ciebie, chciałbym cie bliżej poznać, zapraszam cię na kawę, masz wolną chwilę tutaj wstawiasz termin

-bajerujesz i flirtujesz laskę aż się zgodzi
-jak już zbajerujemy to idziemy do szatni
-wchodząc masz 2 opcje:
a) na mordwoni mówisz GŁOŚNE cześć, a z największymi koksami zbijasz pionę-zaznaczasz że nie jesteś #!$%@? i koksy nabierajo szacunku. Nie mówisz cześć cichutko jak łajza i nie podajesz ręki jakbyś się witał z martwym śledziem-kto tak robi na starcie jest przegrany.
b) w klubie fitness mówisz głośne cześć, ale najprawdopodobniej wszyscy będą cie mieli w dupie / odpowie ci garstka osób
-rzucasz torbę na ziemię i przebierasz się w strój treningowy
-zamykasz resztę rzeczy w szafce
-idziesz ćwiczyć
-mowisz cześć osobom na sali, nie musisz z kazdym podawac graby
-na początek rozgrzewka-trochę minut na bieżni żeby dać mięśniom znać że będziemy działać
-schodzisz z bieżni, omijasz wszystkie maszyny i zmierzasz na prawilną strefę wolnych ciężarów ( ͡ ͜ʖ ͡)
-wykonujesz swój plan, najlepiej oparty o FBW jeśli jesteś nowy. Żadne

muszę przyzwyczaić najpierw mięśnie do wysiłku, przez miesiąc poćwicze na wioślarzu i rowerku

no chyba że jesteś cipą

-czegoś nie wiesz, jak zrobić ćwiczenie, jak użyć wyciągu-PYTASZ SIĘ kogoś.
Serio nie bójcie się nas, chętnie pomagamy nowicjuszom bo każdy pamięta jak zaczynał, najczęściej bywa że koks sam podejdzie i zapyta czy pomóc, albo poprawi twoją technikę.
-pod żadnym pozorem nie próbujcie poprawiać koksom techniki, bo wyczytaliście w książce, czy obejrzeliście film na YT
Dlaczego? Bo nawet jak macie rację, to koks skwituje to pewnie zdaniem

jak będziesz taki dupny jak ja to będziesz mógł mi udzielać rad

a nigdy nie będziesz tak dupny jak on, bo on kuje dupe a ty nie.

-po skończonych ćwiczeniach tyrasz do szatni
-jesteśmy na siłowni, jeśli nie ma wśród was gejów to nikt nie będzie wam patrzył na benis-IDŹ SIĘ UMYJ jak człowiek, no chyba że wracasz z siłowni 10km rowerem czy tam truchtasz do domu.
-przebierasz się, suszysz włosy, czy co tam masz na głowie wychodząc mówisz nara, elo, cześć
-żegnasz się z paniami przy recepcji-już wiecie że nie mówimy do widzenia :)
Wracasz do domu-gratulacje przetrwałeś swój 1 dzień na siłowni i zastanawiasz się w domu czego ja sie #!$%@? tak bałem?!

3. Kilka rad które nie pojawiły się wcześniej:
-ZAWSZE odkładaj swoje ciężary na miejsce
-Zanim zaczniesz ćwiczyć zapytaj kogoś kto stoi obok danego sprzętu czy ktoś tego używa
-Nie kręć się jak satelita wokół ziemi jeśli ktoś ćwiczy np na ławce-podbij zapytaj ile serii mu zostało, lub czy możesz dołączyć sie w przerwach-serio nikt cie nie zje, a jeszcze zdobędziesz spottera do wyciskania-profit.
-NIKT ALE TO NIKT NIE INTERESUJE SIE TYM JAK WYGLADASZ, NIKT NIE BEDZIE PATRZYL, OBCINAŁ ITP
Serio każdy skupia się na swoich ćwiczeniach i ma w dupie to jak sucho wyglądasz albo jak wielką ulana #!$%@?ą jesteś #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-na siłownie zawsze zabierasz ze sobą ręcznik. ZAWSZE! Nikt nie ma ochoty kłaść się na spoconej po tobie ławce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie chce tu nikogo obrażać-każdy się poci-weźcie sobie do serca aby mieć zawsze ze sobą ręcznik.

-Jeśli nie jesteś dupnym koksem-nie rzucaj ciężarami z całej #!$%@? na ziemię, odłóż na spokojnie. Ten przywilej jest zarezerwowany tylko dla dużych dzików i daje +10 do siły w następnej serii
-nie potrzebujesz oczojebnych strojów z najków-zauważysz sam że im większy koks tym mniej markowych ciuchów a raczej stare łachmany jak na WF. Nikomu nie zabraniam się ubierać jak chce, ale serio wystarcza trampki, spodenki i koszulka. Nie musisz najpierw kupić stroju z Pumy za 450zł i butów do weightliftów z adidasa za 350
-nie musisz po treningu w siłowni mieszać prochów i pić-nie istnieje coś takiego jak okno anaboliczne-nie ma znaczenia kiedy i co zjesz.
-nie zgrywaj kozaka podczas ćwiczeń-progresuj spokojnie ciężar a nie że HO HO co to nie ja dawać mi te 100kg na płaskiej
-nie woź się, nie naprężaj przesadnie, nie szarp dużych ciężarów
-jesli chcesz zyskać uznanie koksów nie używaj rękawiczek, no chyba że golisz też nogi i swoją cipę to spoko(nie dotyczy różowych-wy macie mieć ładne dłonie :D)
Pozwoli ci to na lepszy i pewniejszy chwyt-będziesz dźwigać więcej w martwym ( ͡ ͜ʖ ͡)

4. Co warto ze sobą zabrać?
-ręcznik x2 (do kąpieli i do ćwiczeń)
-wodę;
-klapki-szkoda łapać grzyba
-buty na zmianę
-strój sportowy
-żel czy tam mydło pod prysznic (nie na każdej siłce jest)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RESZTA PRAWILNIAKÓW z #mikrokoksy i #silownia NIECH MNIE POPRAWI ALBO DOPISZE
SWOJE SUGESTIE JEŚLI CZEGOŚ ZAPOMNIAŁEM :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz trochę informacji ode mnie:
-jestem leniem i nie mam czasu-aktualnie powstaje tekst o masie mam gdzies tak 45%
-szykuje również swoisty FAQ na najgłupsze pytania pojawiające sie pod tagami-obserwujący wiedza o czym mowa.
Cykle kreatynowe będą dokładnie omówione ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Planowane następne posty:
Poradnik dla kobiet jak zacząć na siłowni, jak zrzucić brzuszek i poprawić pupę
Ogólne mity na temat siłowni
Redukcja na zbilansowanej diecie
Masa na zbilansowanej diecie
Kolejne przepisy
Inne

Moje poprzednie wpisy:

[Moja aktualna forma po 4 dniach chlania i żarcia co popadnie](http://www.wykop.pl/wpis/18978203/oficjalnie-dolaczam-do-chuckmls-i-teamu-#!$%@?/)
CBL-z czym to sie je?
Dietetyczna galaretka 0kcal
CO SIĘ DZIEJE KIEDY ZACZYNASZ ROBIĆ REGULARNIE TRENINGI CARDIO/AEROBOWE?
TOP 10 aktywności fizycznych najskuteczniej spalających tłuszcz.
Moja forma po 6 tygodniach VLCD, wymiary, wyniki siłowe, przemyślenia i opinie
Czy kreatyna podnosi poziom DHT?
VLCD-o co chodzi, założenia, dieta, kalorie, posiłki, trening itp.
Pizza z kalafiora na VLCD
Sernik fit do zrobienia szybko na patelni :)

Czekasz na więcej? Obserwuj mój profil lub tag #przestanbycgrubasem :)

Tradycyjnie pozdrawiam wszystkich serdecznie ()

#przestanbycgrubasem
Zawołam tez #tfwnogf i #przegryw może komuś uda się z niego wyjść i stac się #wygryw
Polska5Ever - Zapraszam na kolejny wpis z cyklu #przestanbycgrubasem :D Troche musiel...

źródło: comment_TYYoRGMaJeZTI9K8o5FrwpwZBm5kb5de.jpg

Pobierz
  • 157
@Polska5Ever serio spoko poradnik, dużo rzeczy które nie każdemu muszą wydawać się oczywiste. Z moich spostrzeżeń: w mordowniach #!$%@? nikt nie używa ręczników, a klub fitness niekoniecznie oznacza przestronną szatnię :d pozdro!
@Polska5Ever: 1. Nie wdawać się w dyskusje o planie treningowym, aerobach, diecie z ludźmi. Nikt nie jest alfą i omegą, sam się dokształcam cały czas, ale wielokrotnie można usłyszeć, że #!$%@? się znasz, że ja jestem większy i wiem lepiej (niestety często pokuci panowie z wiadomościami z lat 90). Dodatkowo łapią się rozbieżności miedzy kującymi, niespełnionymi zawodowcami, którzy ostatniego batonika jedli 5 lat temu, a ludźmi z podejściem 80/20. Warto słuchać,
Pozwoli ci to na lepszy i pewniejszy chwyt-będziesz dźwigać więcej w martwym


@Polska5Ever: czy ty jesteś normalny? W rękawiczkach chwyt jest pewniejszy niż bez nich, przynajmniej u mnie.
@Polska5Ever jak pierwszy raz byłem. a mordowni to koksy się jakoś dziwnie patrzyły jak na atlasie się męczyłem...może za dużo brałem ale co ktoś wchodził po mnie to zmniejszał obciążenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ej, ja już ćwicze pół roku bez rękawiczek i nadal mam odciski/schodzi mi skóra pod palcami. Kiedy mi się dłonie przyzwyczają?


@tomek_hydrant_duzy: zmień chwyt sztangi, masz odciski bo skóra Ci się marszczy w czasie dźwigania sztangi którą pewnie chwytasz środkiem dłoni zamiast kłaść na miejscach gdzie się robią odciski.