Wpis z mikrobloga

Jak przenieść kontakty z telefonu na komputer / inny telefon?
Jest problem ponieważ telefon LG Swift L5 II ma uszkodzony ekran i nic nie widać.

Próbowałem, przez dedykowaną aplikacje LG PC Suite, ale po podłączeniu przez kabel USB program telefonu nie widzi
( trzeba w telefonie kliknąć jakąś opcję połączenia z PC ),
a komputer nie widzi tego jako pamięć masowa tylko urządzenie przenośne ( po wejściu w to jest pusty folder ).

Konto google nie miało włączonej synchronizacji.

Da radę odzyskać jakoś kontakty z tego telefonu?
Czy takie kontakty ( zapisane na telefonie, nie karcie SIM ) są na pamięci telefonu czy mogło to zostać na karcie SD?

#gsm #android #telefony #smartfon
  • 13
  • Odpowiedz
@Lewo: /data/data/android.providers.contacts/databases coś jest? Najprawdopodobniej powinien być to plik o rozszerzeniu SQLite3
  • Odpowiedz
CM backup


@NH35: to się instaluje na PC i przenosi kontakty z telefonu? ( telefon jak pisałem ma uszkodzony wyświetlacz i nic nie widzę na nim)
  • Odpowiedz
@NH35: a ta ścieżka tyczy się karty SD? bo samo podłączenie w PC telefonu wyświetla mi nie pamięć masową, tylko jako urządzenie przenośne ( ikonka telefonu ), gdzie po kliknięciu nie ma pliku ( pusty folder ).
  • Odpowiedz
@Lewo: ja podpiąłem kablem i wyklikałem na czuja pamięć masową - potem robiłem zrzut ekranu i na kompie go otwieralem w folderze zdjęc i wiedzialem gdzie jestem w menu. I po kazdym kroku zrzut ekranu. Na czarnym ekranie wpisalem nawet adres mailowy na klawiaturze ekranowej xd
  • Odpowiedz
@NH35: no ja teraz też na czuja chyba uruchomiłem tryb debugowania usb
i z kompa wszedłem na lokalizację Komputer\LG-E460\Pamięć telefonu\Android\data\com.android.contacts\cache\tmp ale nic tu nie ma.

jeszcze pozostaje pytanie, czy kontakty nie SIM tylko na telefonie są na wbudowanej pamięci telefonu czy mogą być na karcie SD
  • Odpowiedz
@NH35: nie umiem bez ekranu. z programem do zarządzania LG PC Suite nie mogę się połączyć bo trzeba jeszcze wybrać "Urządzenie multimedialne MTB". Tylko pamięć masowa się pojawiła z której nic nie wynika.
  • Odpowiedz