Wpis z mikrobloga

Mireczki, pijcie ze mną kompocik, a może i whiskey.
Jest kontrakt! Uciekam z permanent! Może nie #programista15k ale stawka jak na moją branżę dobra, z możliwościa podniesienia przy przedłużeniu (6msc). Firma bez problemu zgodziła sie zaczekać miesiac wypowiedzenia, a to było najtrudniejsze od kiedy próbowałem przejść na kontrakt.
Jutro daje wypowiedzenie i będe rozmawiał żeby mi skrócili wypowiedzenie, bo i tak od jakiegoś czasu nie mam praktycznie co robić w pracy.
Jako, że będe miał teraz LTD to może łatwiej będzie mi złapać jakieś dodatkowe projekty, bo jednak inaczej klienci podchodzą jak na stronie jest wystawiona konkretna firma z danymi a nie po prostu nazwa i tyle.
Także tego. #chwalesie

#pracbaza #emigracja #uk
  • 14
@M4ks: akurat ma prawo nie wiedzieć, bo jak ktoś nie pracuje na stanowiskach specjalistycznych to dla niego kontrakt to stała umowa, a nie gówno zero-hours z agencją.

@BlackTabby: Różnica polega na tym, że na permanent jesteś pracownikiem firmy i tyle. Masz tą roczną kwotę (albo jak robisz na godziny to stawkę godzinową) i tyle.

Na kontrakcie o którym mówimy, masz dobrą lub bardzo dobrą stawkę, w zależności od branży. Oczywiście