Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki! Mój tata od dłuższego czasu walczy z rakiem, jest po resekcji częściowej żołądka. Po kolejnej chemii ma problemy z jedzeniem. Wszystko co zje, zawraca. Może ktoś zna lub słyszał o jakimś wybitnym dietetyku u nas w kraju, który pomógł by nam ułożyć dietę. Tata niknie w oczach. Pieniądze nie grają roli. (nutri drinki i tego typu rzeczy odpadają). #rak #medycyna #dieta #onkologia #pomocy
  • 11
  • Odpowiedz
@herbatniczka: mój świętej pamięci dziadek to miał. Żył prawie 100 lat, był bardzo szczupły, jadł bardzo małe porcje bardzo często, niestety zjedzenie całego talerza kotlet ziemniaki i surówka nie wchodzi w grę. Musi się nauczyć jeść małymi porcjami..
  • Odpowiedz
@krasecz: na razie soilent brzmi bardzo eksperymentalnie, strach stosować na wyniszczonym organizmie. @vrchw: olsztyn niestety, ale poczytam. dzięki!
@chuckmls: mój tata walczy już 2 rok. zrobił się jak wykałaczka, wszystkie ciuchy wiszą na nim. małe porcje stosuje już od dłuższego czasu. niewydolność nerek i cukrzyca utrudniają to wszystko jeszcze bardziej :c
  • Odpowiedz
@herbatniczka: to, że Tobie brzmi eksperymentalnie nie znaczy, że Soylent naprawdę jest eksperymentalny. Nie "soilent green", a Soylent, ew. w Europie - Joylent. Moim zdaniem lepsze niż nutridrinki, choćby dlatego, że smaczne.
  • Odpowiedz
@isilien171: oh ok, google mi źle podpowiedziało. @FlameRunner: prześlij mi na prv gdzie można Cię znaleźć, może akurat tacie posmakuje. dla cukrzyków i przy nietolerancji laktozy też się nadają? nutridrinki za słodkie. naprawde już przerobiliśmy cały pakiet ich specyfików i nic tacie nie podchodzi.
  • Odpowiedz
@herbatniczka: Joylent Vegan nie zawiera laktozy, co do cukrzycy - być może mogłabyś wydrukować skład i zanieśc do lekarza, żeby ocenił? Są też inne produkty soylento-podobne w Europie, w tym też low-carb, ale nie gwarantuję, że są smaczne i ich nie zwróci. Bardzo restrykcyjnie musi przestrzegac diety, czy jednak bardziej opiera się na lekach?
  • Odpowiedz
@herbatniczka:
Cukrzycy - masz idealną kontrolę nad przyjętą ilością, to chyba dobrze? Obawiam się tylko, że Joylent nie ma GI niskiego, raczej średni łamane przez wysoki. ALE! Są inne produkty tego typu, myślę że znajdzie się i taki z dość niskim GI.
Laktoza - zależy od konkretnego produktu, ja mam w tym momencie Joylent Vegan, który jest bezlaktozowy.
  • Odpowiedz