Wpis z mikrobloga

Kilka pytań dot. #knifemaking
Hartowanie: jak bez pieca? Widzialem jak z pustaków robili coś jakby palenisko. Okrągłe w srodku i nagrzewanie takim palnikiem z puszką. Da radę?
Szlif: jakaś metoda bez szlifierki taśmowej? Może zamontowac pionowo taką szlifierkę elektryczną typu czołg? Od biedy mogę skonstruować sam jakaś szlifierkę taśmowa.
Stal: skąd niedrogo wziąć stal i jaką? Patrzylem na damast.com.pl ale rodzaje stali nic mi nie mówią, a nie chciałbym przepłacać na początek.
Na razie to tyle, jak sobie coś przypomnę to dopiszę.
Wołam @Trollsky ;-)
  • 25
@mellortini: jesli wychodzi pofalowane to wyglada jakbys nie trzymał kąta, rurka jest giętka i zalezy czy dociskasz tam gdzie raczka czy moze blizej środka. Jesli bedziesz trzymał konsekwencje w nacisku i jego miejscu to sie wyrówna. A takie grube rysy to moze pilnik za gruby albo zapchany? Pod koniec nałóż papier ścierny na pilnik i wyrównasz powierzchnie
@mellortini: moze zamiast pręta lepsza by byla rurka, troche sztywniejsza i gładsza? Ale nie jestem pewien czy o to chodzi. Moja maszynke zrobiłem w pare min wiec nie jest jakas super, ale spełnia zadanie. Spróbuj zrobic wieksza podkładkę pod noz i go unieruchomić
@Trollsky: @egzegfo: zabierałem sie jak pies do jeża bo stresował mnie ten krytyczny moment, ale w koncu sie zmotywowalem i chyba sie udało. Nie ma juz kawałków resora, sa przyszłe noże :) Oby trzymały ostrość i nie pękły w akcji, patrzylem tylko po kolorze. Po odgłosie pilnika słychać jakby hartowanie wypadło pomyślnie. Fajne uczucie zobaczyc taka transformacje stali.
Pobierz bravenewworld63 - @Trollsky: @egzegfo: zabierałem sie jak pies do jeża bo stresował m...
źródło: comment_wYFOTs8FMylud5vXPZvJ7mhMULdHTcSA.jpg