Wpis z mikrobloga

Nuclear Thermal Propulsion (NTP): A Proven Growth
Technology for Human NEO / Mars Exploration Missions


Publikacja (20 stron PDF z 2012 roku) Stanleya K. Borowskiego z NASA Glenn Research Center dotycząca możliwości budowy statku Copernicus który napędzany jądrowo (rektor służący do rozgrzewania materiału pędnego) mógłby dotrzeć na Marsa w 100 dni.

Jeszcze nie przeczytałem.
Jak jest jakiś hardcore to mógłby przetłumaczyć.

#mars #nauka #kosmos #nasa #spacex < bo zdaje się interesuje was podbój Marsa.
#technologia #eksploracjakomosu
FX_Zus - Nuclear Thermal Propulsion (NTP): A Proven Growth 
Technology for Human NEO...

źródło: comment_VvUex8LVXVcUn7RqIKXKvkWf2anjGzQS.jpg

Pobierz
  • 17
@Zapalka89: oni chyba na chemicznych silnikach chcą lecieć. NASA chyba jeszcze nie zabrało się za jakieś realne prace w tym względzie więc wygląda, że pierwsza na Marsie będzie powiewać rosyjska flaga ;)

@hahacz: co do tego wyjaśnienia działania EmDrive to pytałem o to polskiego profesora astrofizyki i raczej nie zostawił na nim suchej nitki :)
Na wyjaśnieniu.

Ten tu omawiany silnik jest całkiem realny a te z wpisu to na
@FX_Zus: Bardziej interesujący jest ten wynalazek z punktu 1., bo EmDrive to przy nim zabawka, jeśli on rzeczywiście działa (a potwierdzily juz jego dzialanie 3 rozne zespoly: brytyjski odkrywca, Rosjanie i teraz Amerykanie). Jeśli on dziala to by nastapila prawdziwa rewolucja, tylko musza tym się zainteresować duze zespoly posiadające odpowiednie zasoby (pytanie: jak ich tym skutecznie zainteresować?), a nie "garażowi odkrywcy"
Jeśli on jednak nie działa to mielibysmy klamcow z
@dragon240994: od Pawła Artymowicza którego pytałem na Salonie24

WItam, witam.

Nie znam sprawy, dziekuje za wiadomosc. Juz po przeczytaniu stroniczki technologyreview.com, widze pare podejrzanych rzeczy, tj. nie pasujacych do siebie. jest jakas proba kwantyzacji nie zaobserwowanego jeszcze 'promieniowania Unruha'
w objetosci wszechswiata, co jest kalka tego, co robilo sie przy wyprowadzeniu praw promieniowania ciala dosk. czarnego w malej objetosci prozni w tym ciele.
To jest jakas naiwna konstrukcja na sile powolujaca
@FX_Zus: Jesli chodzi o wyjasnienie dzialania EmDrive przez teorie MiHsC (inaczej nazywana kwantyzowana bezwladnoscia), to zawsze można porozmawiać z jej autorem odnośnie wszelkich watpliwosci, bo jako naukowiec podaje on publicznie swój adres e-mail: mike.mcculloch@plymouth.ac.uk Wypowiada się tez na blogu: http://physicsfromtheedge.blogspot.co.uk/
Zaproponowal tam niedawno nowy pomysl jak przetestować jego teorie: http://physicsfromtheedge.blogspot.co.uk/2016/07/lemdrive.html
@hahacz: nie jestem na poziomie żeby móc konwersować z kimś takim, zapytałem jako laik polskiego profesora i dostałem odpowiedz której nie zrozumiałem, zrozumiałem ogólny sens czyli, że raczej mu się nie podoba ;)