Wpis z mikrobloga

Mirki, mam #nomanssky i dziś przegrałem trochę w #starcitizen. Zapewne od razu zacznie się fala hejtu, ale na chwile obecną bardziej pasuje mi... NMS. Pomijam fakt, że ostatnio mam ochotę raczej na chill out przy kompie niż na wkurzanie się na innych graczy (jestem jednym z tych, którym brak MP jest autentycznie na rękę). Muszę przyznać, że wizualnie SC miecie, aczkolwiek z optymalizacją jest tu kiepsko. Mam dość mocnego kompa, a na low detalach chodzi baaardzo średnio. Samo poruszanie się po kosmosie to miazga. walki są mistrzowskie, ale... walki znudziły mi się szybciej niż eksploracja w NMS. Po prostu ten tytuł mi bardziej pasuje. Wiem jedno, space simy wszelkiej maści to gatunek, któremu chętnie się przyjrzę. Strasznie kusi mnie jeszcze kupno #elitedangerous, bo z tego co czytałem, latanie sprawia mnóstwo frajdy. Planety mam w NMS, a latanie rozpracuję prawdopodobnie na E:D. Ot, takie moje drobne przemyślenia.
  • 15
Muszę przyznać, że wizualnie SC miecie, aczkolwiek z optymalizacją jest tu kiepsko. Mam dość mocnego kompa, a na low detalach chodzi baaardzo średnio.


@nerkin: bo oszczędzają na serwerach w fazie alfy, gdy odpalasz aktualny build w trybie offline (bez połączenia do serwera) gra chodzi w 60 klatkach bez zacięcia. Poza tym nie wiem jakim prawem porownujesz alfę gry do wydanej gry :D
@Variv: Zauważ, że spory odsetek wpisów w tagu NMS to głupie uwagi w kierunku gry i grających. Stąd przewidywałem szitstorm.
@nevarion: No ale bez podłączenia do serwera, to ta gra trochę traci sens, prawda? Ale fakt faktem, biorę pod uwagę to, że to alfa. Niemniej jednak chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie na temat dwóch produktów, które są teoretycznie na tej samej półce.
@vytah: Ja tej gry nie mogę
@nerkin: ja mam wszystkie trzy gry i się świetnie bawię w każdej z nich, każda oferuje coś innego. Chociaż NMS to taki trochę ten trzeci co poszedł do łączności xD
@nerkin: jako wielki fan (nie fanboy) #elitedangerous od ponad 25 lat mogę śmiało powiedzieć:
Star Citizen - idea fajna ale za dużo chcą wprowadzić na raz, mimo wykorzystania porządnego silnika optymalizacja nawet na bardzo dobrym #pcmasterrace klęka i jęczy z bółu
No Man's Sky - idealna gra dla ludzi którzy potrafią sobie wyznaczyć cel

Co do #elitedangerous to zdanie mam jedno - jak nie masz wyobraźni to się znudzisz, ale tak
@Kofi: @nerkin: optymalizacja leży, bo jej nikt nie robił. Priorytetem jest teraz złożenie podstawowych funkcji do kupy, a dopiero potem jak wszystko już jest to grzebanie w optymalizacji. Pierwszy duży skok wydajności powinien być w wersji 3.0, bo ma tam być zupełnie nowy netcode nad którym pracują ludzie podkupieni od Crytechu. Trudno żeby gra chodziła wydajnie na standardowym Cryengine, który był zaprojektowany do strzelanek solo.

Pamiętajcie, że ta gra ma
@nerkin: Na początek podstawka powinna Ci starczyć, Horizons to DLC i nie jest wymagane ale jak już się wciągniesz w grę to zobaczysz że bardzo mocno ją rozwija - lądowanie na planetach to tylko część co daje Ci Horizons. Horizons to też Inżynierowie - statki dostają drugie życie. W połowie października wchodzi 2.2 Guardians - misje pasażerskie, nowe statki, NPC crew, myśliwce wyrzucane z Twojego statku i wiele wiele innych rzeczy.