Wpis z mikrobloga

@adam-skowyt: Ale wiesz, że został zbudowany w technologii energoosczędnej/pasywnej i to kosztuje? OP za to oszczędzi na ogrzewaniu potem, a ty się bujaj z wunglem, albo gazem i rachunkami za zimę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kravat: Bardzo fajny, też bym chciał mieć w przyszłości dom w technologii pasywnej. Tylko właśnie, budowa domu w tej technologii to nie takie hop siup. Jaką mieliście wiedzę na
  • Odpowiedz
@adam-skowyt: ja prdl, gdzie popełniłem błąd? jade do casto po płytki, do ikei po kuchnie, do obi po farby i będzie 250 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludzie opanujcie swoje dupy!, cenę robią zastosowane rozwiązania i tak miało być.
Planowałem to ponad rok i jak do tej pory udaje się na własnej robicie zastosować lepsze materiały niż miały pierwotnie być. Mnie to przekonuje, a sceptyków nie musi.
  • Odpowiedz
@Drmscape: do pasywnego mu sporo brakuje, zresztą parterówkę ciężko tak wykonać. Ja mam ok 40kWh.m2, a pasywniak ma 15 i teoretycznie nie potrzebuje źródła ogrzewania.
  • Odpowiedz
@kravat: Strasznie duży wypust dachu, przez co cały budynek wygląda komicznie. Dachówka marsylka nijak pasuje do reszty, do tego ułożona dość krzywo. Mogliście mniej wypuścić deskę okapową, znacznie lepiej by to wyglądało.
  • Odpowiedz
@issann: wiem, ale 5k za położenie samej dachówki to dość dużo. Jakoś przestało mnie to boleć, że nie jest prosto. Dla jednego komicznie dla innego nie, kwestia gustu?
  • Odpowiedz
@kravat: hej ziomeczku piszę o pierwszych skojarzeniach jak zobaczyłem zdjęcie numer jeden, jak dobrze zagospodarujesz przestrzeń wokół domu na pewno będzie dobrze :>

tylko cena się wydaje wysoka
  • Odpowiedz
@kravat: Było sobie sznurki poodbijać na łatach co 3-4 dachówki, sama by się prosto układała :)
Z czystej ciekawości, bo nie chce mi się po dachówkach liczyć, ile ten dach ma m^2?
  • Odpowiedz
@kravat: To szczerze, jak już bym się szarpał na budowę domu w technologii pasywnej/energooszczędnej to ja bym poszedł po całości. Tak czy siak pchamy się w spory kredyt i już bym wolał polecieć po całości w pasywny. Masz jakiś kosztorys dotyczący zakładanych kosztów ogrzewania? Jest szansa, że zwrócą ci się koszty za twojego życia? Przy typowych pasywnych obecnie różnica vs zwykły dom zwraca się jakieś 30 lat. Ile mogłaby cię
  • Odpowiedz