Wpis z mikrobloga

ej a jakby tak na igrzyska dać Starcrafta, skoro jest np. strzelectwo? I całe podium zajmuje korea ;p #rio2016
Choć nie wiem czy wiecie ale ostatnio mocny hype na sc jest w chinach
  • 25
  • Odpowiedz
@support: Mnie też ta nazwa irytuje, chociaż szanuję e-sport to nazwa nieadekwatna motzno... Z czym do ludzi, Olimpiada to nie miejsce dla gimbusów i innych gimberów, niech sobie własną zrobią. Poza tym wciąż czekam na Pole-dance w porgramie Igrzysk, a stuleje chcą CS'a dać no elo ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@arct2: przyjecie esportu do programu igrzysk kłociłoby sie z sama ich ideą, czyli krzewienia zdrowego trybu życia i ruchu. Prosze nie mówić o golfie czy strzelectwie, to inna sytuacja.
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: W takim dowiedz się czym jest sport.

Prosze nie mówić o golfie czy strzelectwie, to inna sytuacja.


@hirud: Uzasadnij proszę? Dlaczego taki Starcraft, Lol, czy Counter-Strike oraz szachy nie jest sportem skoro jest tam rywalizacja, trening, trenerzy itd., tak samo jak w innych sportach?
  • Odpowiedz
@arct2: jeżeli dobrze pamiętam, to kiedyś czytałem, że "sporty umysłowe" nie mogą być w programie igrzysk. To, że coś jest uznane przez MKOl za sport, to nie znaczy, że od razu może być na igrzyskach. Szachy, brydż, poker są (chyba) uznane za sporty, ale raczej na igrzyskach ich przez dużo czasu nie będzie.
  • Odpowiedz
@hirud: @Dezynwoltura: Dobra, może jestem trochę agresywny, a na pewno sprawiłem takie wrażenie. Podstawą sportu jest współzawodnictwo i wszystko co z niego wynika. Sporty elektroniczne jak i umysłowe są takimi samymi sportami jak te czysto fizyczne.
  • Odpowiedz
@kamil-zimkiewicz: Szybciej, Wyżej, Mocniej. Czyli lepiej, lepiej i lepiej. Być lepszym od kogoś, być najlepszym. Najlepszym w szachy, Starcrafta, lola CSa itd. Należy pamiętać, że z współzawodnictwa wynika cel. Cel, który ktoś chce osiągnąć.
  • Odpowiedz
@Primusek: Dla mnie to się kłóci z ideą sportu jako wysiłku psycho-fizycznego okraszonego rywalizacją zarówno szachy jak i e-sport, tym bardziej, że w przypadku tego drugiego to głównie marketing i zbijanie szekli, żadnych pięknych ideałów tam nie ma.

Jak można być fair-play w e-sporcie ? Jak odnieść się do szybciej, wyżej, mocniej ? I wreszcie jak ograniczyć oddziaływanie sprzętu na wyniki graczy - popularne ostatnimi czasy w e-sporcie DDoSy - komputer
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Oszczep też jest sztucznym tworem. Idąc tym tokiem myślenia, sportowcy powinni biegać boso i nago. Na turniejach lanowych nie masz ddosów, więc nie wiem a propo czego to jest idea.

Jak można być fair-play w e-sporcie ?


@Dezynwoltura: Najnormalniej w świecie. Jak widać skandale dopingowe są na porządku dziennym, a to mocno kłóci się z ideą. A więc należy zakazać Igrzysk? No nie.
  • Odpowiedz