Wpis z mikrobloga

Ilford Delta - mój pierwszy i jak dotąd jedyny film czarno-biały, jaki zrobiłem. Przymierzam się do Tri-X. Zdjęcia z szuflady, zwykła zabawa z początków z analogiem i wyczuciem jego światłomierza. Pamiętam jak wysyłałem specjalnie negatyw pocztą, by mi ktoś wywołał tak jak należy.

#fotografia #fotografiaanalogowa #mojezdjecie
brylek - Ilford Delta - mój pierwszy i jak dotąd jedyny film czarno-biały, jaki zrobi...

źródło: comment_MupXPiGlulkDlgQWDPgPMC2jVBGYSEAS.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brylek: Piękna sprawa. Ja używam Kodaka Ektar 100 do koloru i jakichś ilfordów b/w, zależy ile iso potrzebuję. :)) W każdym razie wszystkie ilfordy zajebiste i ten Ektar. Innych się wystrzegam jak ognia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja praktica i pentaconem (ale to już 6x6).
  • Odpowiedz
@niedowierzanie: jaka Praktica i Pentacon? Pentacon Six? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dawaj na PW jakiś link do zdjęć. Ektar jest też świetny, mam parę strzałów z niego, ale on jest prawie jak cyfra :) ma ciepłe odcienie, dlatego np do portretów wolę Fuji, bo Ektar robi czerwony zafarb na twarzy
  • Odpowiedz
@niedowierzanie: w Praktice jest Jupiter 135? Jak się sprawuje?
Pentacon Six to moje niespełnione marzenie do tej pory, są do tego negatywy jeszcze i idzie to wywołać? Kiedyś szukałem, ale ceny 500-600zł za aparat analogowy mnie zabiły.
Podrzuć koniecznie.
  • Odpowiedz
@brylek: Te same mocowanie m42, więc nie stało nic na przeszkodzie. Chociaż nie. System przesłony się zacina w praktice, więc poodpadały mi heliosy 44m 58mm f/2. Ale ten jupiter nie ma żadnego bolca na boku #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak się sprawdza? Istna żyleta. Podpinam sobie czasem do cyfry i służy mi jako niesamowite 200mm. Prawdziwa żyleta jak za takie pieniądze. Z racji
niedowierzanie - @brylek: Te same mocowanie m42, więc nie stało nic na przeszkodzie. ...

źródło: comment_QXeqgliD5Ob3bsrrL2XxEncvnVKzMAoQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@niedowierzanie: robi wrażenie, to jest właśnie to czego oczekuję po tym aparacie, ale awaryjnych egzemplarzy jest podobno cała masa ;/ Najlepiej by było od kogoś znajomego kupić, ale kto taki aparat sprzedaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co to za Ilforda użyłeś na zdjęciu?
Co do Jupitera to myślałem o nim, ale bałem się, że nie wykorzystam 200mm na cyfrze.
  • Odpowiedz
@niedowierzanie: tak myślałem, że to HP5+. Znalazłem ostatnio wpis na forum Pentaxa, że ci co robią na analogach i potem jeszcze skanują i poprawiają sobie w Photoshopie to tacy ludzie, którym nie wychodziło na cyfrze i szukają nieznanej magii w analogu robiąc jeszcze gorsze zdjęcia. Zwykły ból dupska, ale mało mnie to nie zniechęciło ostatnio. Oczywiście robię tak samo! W każdym razie miło mi, że jest ktoś równie walnięty jak
  • Odpowiedz
@niedowierzanie: szanuję bardzo. Przywróciłeś mi wiarę w analoga w takim razie, te zdjęcie na Ilfordzie wykonałem chyba 3 lata temu, więc sporą przerwę miałem, ale brakuje mi tylko lustrzanki, więc czuję, że niedługo od nowa u mnie zagości (wszystko sprzedałem). Wrzucaj coś czasem, albo podsyłaj, bo nie mam już co oglądać z analoga, a nie lubię z zagranicy.
  • Odpowiedz
@niedowierzanie: masz zablokowane pw, to napisz mi jeszcze czy wołasz i skanujesz w lokalnym labie, czy wysyłasz gdzieś. Masz taki, co woła tradycyjne negatywy? Bo skany masz dobrej jakości.
  • Odpowiedz