Wpis z mikrobloga

Uszanowanko Mireczki, czołem #nocnazmiana! Ja też na nocnej z tym, że w pracbaza co uroku nieco odbiera w lurkowaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po całym dniu podróżowania autobusem (bo w zasadzie to lwia część mojej pracy) naszły mnie pewne refleksje, zatem postanowiłem nimi się z wami podzielic.
Od pół roku mieszkam w Turcji, pracuje jako rezydent biura podróży, toteż codziennie spotykam Polaków, którzy przybyli tutaj celem wywczasu. Dzień w dzień słucham jak to wspaniale trafiłem do pracy w której właściwie jestem cały czas na wakacjach i jeszcze mi w milionach za to płacą. #!$%@? że czasami nie śpię po dwa dni tylko #!$%@? tymi autobusami, przecież jak oni przyjechali na wakacje to wszyscy na tych wakacjach są. Kwestii moich milionów nawet nie skomentuje xD Jednak nie o tym chciałem napisac, wyobraźcie sobie, że mieszkając w 'raju' bo morze na wyciągnięcie ręki, żeby zobaczyć góry muszę się tylko odwrócić, słońce świeci prawie codziennie i właściwie nie pamiętam kiedy ostatnio padało to zaczynam odczuwać pewna pustkę. Można mówić o tej naszej Polsce wiele rzeczy ale ci którzy tylko na nią narzekaja, powinniśmy na jakiś czas wysłać za granicę. Tęsknię za takimi rzeczami, które na codzień nas otaczają i nigdy bym się nie spodziewał, że kiedyś będę za nimi tęsknil. Nie wiem czy to kwestia patriotyzmu, przyzwyczajenia, wychowania czy może czegos jeszcze innego ale tęsknię niesamowicie. Brakuje mi naszego klimatu, który jest nieprzewidywalny i właściwie niemożliwy do sklasyfikowania, brakuje mi polskiego krajobrazu oszpeconego setkami reklam, brakuje mi chmur na niebie, które zawsze się pojawiały zaraz po umyciu auta, zapachu świeżości, który się roztacza po deszczu, schabowego, pierogów, golabkow, kiełbasy, mojego różowego i na samym końcu poczucia, że na prawdę jestem u siebie i każdy z kim zamienię słowo, będzie chcąc czy niechcąc musial się z tym zgodzić. Na prawdę Mireczki, doceniajcie rzeczy, te co macie na codzień, nawet jeśli czasem was #!$%@?, bo wiedzcie, że gdzieś tam na świecie są osoby, które szalenie do tego tęsknią.
#gorzkiezale #polska #zagranico
  • 2
@Zaax: Zgadam się z powyższym, tylko te reklamy to już mogłeś sobie darować :) Mieszkając zagranicą już kilka lat, wiem jedno nie mamy czego się wstydzić względem europy jak i świata. Nabrałem ochoty na kotleta z ziemniakami:) Tylko aby drodzy rodacy odeszli od tego "narzekanctwa" i było by o niebo lepiej.