Wpis z mikrobloga

Zamontowałem w końcu nowy węglowy gryf do basu i jaram się! Gitara teraz gada jak marzenie. Gra się baardzo wygodnie, dźwięk jest zdecydowanie wyraźniejszy, bardziej warczący nawet mimo faktu, że założone są te same struny które były przy poprzednim drewnianym gryfie. W dniu wymiany miały może niecałe 2 miesiące. W załączeniu mały cover bez oryginalnego basu. Polecam na słuchawkach lub głośnikach.

#gitarabasowa #gitara #redhotchilipeppers
LordLookas - Zamontowałem w końcu nowy węglowy gryf do basu i jaram się! Gitara teraz...
  • 16
@Rurzowy_Rzufff: napisałem wyżej. Założone są te same struny które były na gitarze jeszcze przed zmianą gryfu. Były praktycznie nowe, więc nie wiem po co miałbym zmieniać ~miesięczne struny, zwłaszcza że grałem wtedy głównie na drugiej gitarze a ta leżała w pokrowcu. Struny to były bodajże Ernie Ball Super Slinky 40 - 125, dość cienkie.

Gryf jest zrobiony przez StatusGraphite (jednym z bardziej znanych endorserów tej firmy jest np. Mark King z
@Mistyczny_Krokodyl: nagrywam przez YouCam webcamem Logitech C920, bas wpięty do Zooma B2.1u a dalej do PC. Potem film wrzucam do Windows Movie Maker'a i dokładam muzykę, synchronizuję i tyle. Czasem jakieś kosmetyczne zmiany głośności, żeby było równo słychać i nie buczało za bardzo. Dodatkowo jakieś przejścia/podpisy etc. jako efekty do samego wideo. Potem krótki render i film gotowy. Dźwięk jest niezmieniony, nawet EQ jest już ustawione w trakcie gry na samej
@LordLookas: Obawiam się, że to autosugestia. Gryf może mieć wpływ na sustain poprzez rezonans materiału i odpowiednie połączenie z korpusem. Dalej to już pickupy wyłapujące drgania. Głównie co działa to pewnie świeże progi. Generalnie nie ma co się aż tak podniecać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mistyczny_Krokodyl: kompresor mam w efekcie ale jest kiepski dlatego go nie używam, ewentualnie limiter. Cichsze momenty wynikają z faktu ze struna G jest chyba troche za nisko przez co szybko traci sustain. Musze ją troche podnieść na moście.