Wpis z mikrobloga

@TheMan: podczas ruchu nie (na grzbiecie 2x merino + strech + softshell) ale na postój na szczycie przydałby sie jakiś primaloft czy puch bo szybko przemarzam.
@aca możesz polecić coś dla kogoś kto chce zacząć przygodę z Górami na przykład jakąś książkę o tym jak się powinno wychodzić w góry coś o filozofii góry i przechadzka po nich Pozdrawiam i życzę dobrej pogody
@bewuce: moja pierwsza "górska" lektura to było "Wołanie w górach" Jagiełły, - świetne kompendium wypadków pogłębione o analizę ich przyczyn. Nie ma jednej filozofii bo każdy może mieć inny imperatyw który ciągnie go w góry, a wraz ze wzrostem kompetencji rośnie też apetyt na nowe przeżycia i uważność na góry i otoczenie. Dla mnie metafizycznym i niemalże mistycznym przeżyciem była obserwacja rozgwieżdżonego nieba o 4 rano tuż przed szturmem - pierwszy
@aca: gratuluje cumplu, mam w planach ruszyc do Gruzji na trekking w maju 2017 z różowym. Myślałem o Kazbeku ale nie mam doświadczenia w górach zimą, może jakiś inny szczyt polecasz?
@x2one: doświadczenie spokojnie zbierzesz w zimę w Tatrach, wystarczy kilka weekendów tak żeby kijki, raki i czekan miały co robić, jeśli chodzi o trekking w Gruzji to każdy poleca Swanetie i Tuszetie nie wiem jednak czy maj to nie zbyt wczesna pora na tak wysokie okolice - w Gruzji góry o trudności Bieszczad mają do 3000 m n.p.m. Sam Kazbek jest kapryśny pogodowo i statystycznie sierpień to najlepszy miesiąc aby utrafić
@aca: jak to jest możliwe, że jeszcze tego tu nie ma... PS. Powodzenia w dalszej wyprawie

To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze
Również byłem niedawno na kazbegu, polecam kazdemu, dosc latwa gora, (oczywiście przy zachowaniu srodkow bezpieczenstwa), ogolnie cala Gruzja warta polecenia, dla kazdego coś sie Znajdzie