Wpis z mikrobloga

Tymczasem na naszym podwórku. Dzisiaj odbyła się w sejmie konferencja Wiplera i Republikanów dotycząca dnia wolności podatkowej i jutrzejszej konwencji.

W skrócie dostępne na interii. Z ciekawszych rzeczy:

Stowarzyszenie Republikanie chce wprowadzenia do konstytucji zapisu, że łączna wartość podatków i danin publicznych nie przekracza jednej trzeciej PKB państwa.


Wkrótce ma zostać przedstawiony plan - gdzie szukać oszczędności i cięcia wydatków. Jak na razie to i tak science fiction, bo nie ma poparcia społecznego dla takich zmian, ale idea słuszna.

Jutro na konwencji min. Kaźmierczak z ZPP, Bukiel ze związku lekarzy, Kukiz, no i Streżyńska(co ciekawe Wipler bombardowany zarzutami o jej wywiad i "społeczną gospodarkę rynkową" obiecuje dłuższy tekst w tej sprawie). Konwencja startuje o 12:00. Transmisja tutaj: http://zmieniajpolske.pl/konwencja-republikanow/transmisja-na-zywo/

#polityka #republikanie #wipler #zpp #strezynska #kukiz #zmieleni
  • 23
@4RG0S: "Udział wszystkich wydatków publicznych w PKB to w tym roku ponad 47 proc. Statystyczny obywatel pracuje na opłacenie podatków niemal 173 dni - mówił wczoraj Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha."
Stowarzyszenie Republikanie chce wprowadzenia do konstytucji zapisu, że łączna wartość podatków i danin publicznych nie przekracza jednej trzeciej PKB państwa.


@SirBlake: Populizm. Jak zabraknie z różnych powodów pieniędzy to zapłaczą.

Jak już chcą coś zapisać w konstytucji to niech zapiszą brak deficytu na dany rok
Metodologia badania jest ta sama od lat.


@SirBlake: tylko nieujawniona jak mnie pamięć nie myli :)


Zakaz deficytu lub zmniejszenie przyniesie więcej korzyści Chociaż z drugiej strony nie wiem czy jakiekolwiek ograniczenia mają sens
@RPG-7: znam ludzi z Fundacji, oraz z bezpośredniego zaplecza Wiplera więc jestem spokojny. Jeden wywiad Streżyńskiej tego nie przekreśli. Zresztą alternatywy żadnej też nie ma...
@SirBlake: Oj tam, widzę kto przychodzi na spotkania, mogłoby być z nimi/nami gorzej, na szczęście jako tako, w końcu, partia zaczyna się krystalizować i zaczynamy pozbywać się wieśniaków pokroju frydlewicza, pawlaka. Z tym drugim trzeba poczekać jedynie na jesienny konwent.
@RPG-7: Łee ;D To pozdrawiam z poznańskiego KoLibra :)) W sumie i tak dobrze, że Janickiego już nie macie. Kilka osób tam od was kojarzę. Bo Grzebyta już odszedł, nie?