Wpis z mikrobloga

#kosmos #nauka #spacex bo też może to was zainteresować

http://www.universetoday.com/130276/earth-like-planet-around-proxima-centauri-discovered/#

Planeta typu ziemskiego znajdująca się w dobrej odległości od swojej gwiazdy, w odległości nieco ponad 4 lat świetlnych od nas.

Technicznie jedyna "druga ziemia" w zasięgu człowieka przy wykorzystaniu istniejących technologii takich jak napęd nuklearny. Lot i tak potrwał by jakieś 100 lat, ale to możliwe. Jakaś mała sonda to myślę że w 20 lat by się tam dostała jak by dobry budżet dać i jak by ekozjeby nie protestowały bo to atom.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smyl: tak, wysłanie nawet głupiego RTG wymaga ogromnych procedur bezpieczeństwa i zawsze ktoś tam krzyczy "że jebnie podczas startu i zatruje planetę", a takie RTG to kilka kg materiałów radioaktywnych. Żeby dolecieć do najbliższej gwiazdy w rozsądnym czasie, musiał byś wysłać kilkaset ton takiego paliwa na orbitę - ktoś na 100% by tego zabronił.
  • Odpowiedz
@Norwag93: poza tym, myślę że czas podróży możnaby skrócić, np. napęd wykorzystujący laser i spory żagiel jak w projekcie Starshot.

Albo rozebrać Jowisza i wykorzystać jako paliwo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Albo rozebrać Jowisza i wykorzystać jako paliwo


@dragon240994: i oglądać najlepszy pokaz Perseidów w historii ludzkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Norwag93: programy kosmiczne należą do państw lub firm kontrolowanych przez państwo, a nie do całej ludzkości, i moim zdaniem to dobrze, że istnieją jakieś regulacje, te w linku od @cykus wydają się sensowne. Nie czułbym się bezpiecznie, jak by Indie w ramach "we
  • Odpowiedz
przy wykorzystaniu istniejących technologii takich jak napęd nuklearny


@Norwag93: Potencjalnie istnieja lepsze technologie, tylko sa nieslusznie marginalizowane, wybor 3 metod:
  • Odpowiedz
@hahacz: NASA to testowała i zrobiła się cisza, jak by był potencjał to by tego nie przygasili. To ma zastosowanie tylko w kosmosie, więc nie ma po co tego ukrywać. Fakt że NASA się nie chwali żeby dostać hajs, oznacza że to nie działa.
  • Odpowiedz
@Norwag93: Piszesz tylko o EmDrive, a co z reszta? Ten wynalazek z punktu 1. rzekomo zostal potwierdzony przez 3 zespoly.

jak by był potencjał to by tego nie przygasili.


Nie wiadomo, nie doceniasz potegi biurokracji.
Podobno zespolowi NASA nad tym pracujacemu zabraklo pieniedzy na dalsze prace nad EmDrive.
  • Odpowiedz
@hahacz: mówię o wszystkich - wiele rzeczy potwierdzono ale nauka to nauka. Jak coś ma potencjał to się to bada, jak nie to nie. Te wszystkie "napędy" są proste jak budowa cepa, tego się nie da s-------ć. Jak działają to już ktoś nad tym pracuje aby to wykorzystać, jak nie to nie.
  • Odpowiedz
@Norwag93: Jakich jeszcze dowodow oprocz tych ktore juz sa potrzeba do napedu z p. 1, aby zainteresowala sie NASA lub inni duzi gracze?

Jak coś ma potencjał to się to bada, jak nie to nie.

Jak działają to już ktoś nad tym pracuje aby to wykorzystać, jak nie to nie.


Pewnie kilkadziesiat lat temu ktos by tak odpowiedzial na pytanie dlaczego nikt nie probuje wyladowac pionowo 1 stopniem rakiety. No
  • Odpowiedz
nie zimną fuzją, tylko LENR. To trochę inny typ reakcji niż to co opisuje klasyczna zimna fuzja.


@Norwag93: A jaka jest roznica? Zimna fuzja to zimna fuzja. Inna nazwa to tylko taki zabieg marketingowy z wiadomych przyczyn.
  • Odpowiedz