Wpis z mikrobloga

@Twardy__twardziel: ewolucja się potoczyła tak a nie inaczej, więc zapewne ciężko jest ci wyobrazić sobie co robiłby inny dominujący gatunek, gdyby to jemu się poszczęściło, jeżeli ktoś kto mówi ci prawdę jest dla ciebie "k---ą" to bardzo mi przykro z tego powodu, świat jest jaki jest, pięknymi bajkami go bardziej nie pokolorujesz. Fakt, mordujemy ludzi z tych strzelb, ale skoro stawiasz krowę na równi z człowiekiem, to w tobie tkwi
  • Odpowiedz
Ale niewolinctwo czy k--------m wyeliminowano


@Twardy__twardziel: niewolnictwo i k--------m nie zawsze było akceptowalne w różnorakich kulturach, k--------m w kulturze zachodniej nie był akceptowalny nigdy. Przebieg stosunku do niewolnictwa na świecie był zgoła inny niż wydaje Ci się że był. Także porównanie błędne i upraszczające.
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel: mam Ci wymieniać różnice jakie istnieją między ludźmi i zwierzętami w różnych kulturach? mam Ci wymieniać przesłanki biologiczne, przesłanki psychologii ewolucyjnej i socjologii, dlaczego zabicie myszy nie jest równoznaczne z zabiciem człowieka?
Zabiłeś niejedno zwierzę w życiu - nieraz zapewne umyślnie. Twoja fanatyczno-populistyczna retoryka kazałaby mi nazwać Cię nazistą z Auschwitz.
Porzuć populistyczne kwantyfikatory i fanatyzm sekty - wiem, że bez nich życie nie jest takie proste, ale jest
  • Odpowiedz
, jeżeli ktoś kto mówi ci prawdę jest dla ciebie "k---ą" to bardzo mi przykro z tego powodu, świat jest jaki jest, pięknymi bajkami go bardziej nie pokolorujesz.


@widaczew: Ale o czem do mnie bredzisz? Mnie nikt nie nauczał że jedzenie ścierwa to obowiązek i że tak musi już być, więc porzuciłem to. Proste? Więc nie wmawiaj mi się nie jest to proste. Wielkość ludzi, artyzm miłość, kultura wyższa to się kłoci z w-----------m trupów.

Fakt, mordujemy ludzi z tych strzelb, ale skoro stawiasz krowę na równi z
  • Odpowiedz
Zarówno morderca w rzeźni jak i esesman w Auschwitz mordujący Polaka, mają podobne przekonanie, że mordują gatunek niższy


@Twardy__twardziel: Kłopot w tym, że "przekonania" esesmana nieco rozmijają się z biologią, psychologią ewolucyjną, socjologią, etc... Posługujesz się sofizmatem, niestety nauka jest bezlitosna.

Oprócz tego błędu logicznego, popełniasz oczywiście jeszcze inny: nikt zwierząt nie morduje dla własnego widzimisię czy dla przyjemności, czy z pobudek ideologicznych. A esesman tak właśnie robi. Czyli drugi
  • Odpowiedz
@widaczew: Szanuję komentarz, bo używasz logiki. Problem polega na tym, że odnosisz swoje prywatne wybory do skaz kulturowych, od których jako człowiek myślący wcale nie jesteś uzależniony. To zawsze jest dobra wymówka - nie da się zmienić myślenia 100 000 ludzi jednocześnie, więc ja swojego zmieniać też nie muszę. Kultura i społeczna akceptacja usprawiedliwia w naszych oczach niemal wszystko. No i jako cywilizacja na razie jesteśmy skazani na mięso, jako
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel: co do prawdy nie mówiłem o jedzeniu mięsa, ale o tym, że świat jest bardzo niesympatycznym miejscem jakby się przyjrzeć, a powiedzenie tego komuś nie jest grzechem, a wręcz przeciwnie, pozwoli uniknąć wielu rozczarowań, jedzenie mięsa nie jest obowiązkiem, a jedynie możliwością, która sprawia lub nie przyjemność i ja z tej możliwości będę korzystał, bo mi akurat żerowanie na ciele i wnętrznościach niewinnych sprawia przyjemność. A co do dzikich
  • Odpowiedz
@Kaba___JK: owszem, nawet miło mi się czytało Twój komentarz, bo nie zostałem nazwany ścierwojadem, ani niczym podobnym, więc postaram się w podobnym tonie odpowiedzieć. Skazy kulturowe są bardzo abstrakcyjnym tematem, jako że nasza moralność nie jest określona z góry, ale kształtuje się razem z nami i to my jako społeczeństwo ustalamy co jest akceptowalne, a co nie, być może kiedyś jedzenie mięsa stanie się rzeczą niewyobrażalną i zwyrodnialstwem na poziomie
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel:

Kłopot w tym, że "przekonania" esesmana nieco rozmijają się z biologią, psychologią ewolucyjną, socjologią, etc... Posługujesz się sofizmatem, niestety nauka jest bezlitosna.


@steve__mcqueen: Natomiast brak współczucia, empatii, okrucieństwo, są tożsame. Wzmocnione zdaniem tzw naukowców, wyrażających przekonanie o wyższości zaróno esesmanów w jednym przypadku, jak i ludzi w drugim.

nikt zwierząt nie morduje dla własnego widzimisię czy dla przyjemności, czy z pobudek ideologicznych. A
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel: Ciągle powtarzasz jeden sofizmat o braku empatii i okrucieństwie i ciągle beznadziejnie porównujesz do esesmana - nie rozumiesz że to populistyczne hasełka bez wartości merytorycznej? Zjadłeś w życiu kiedyś sałatę? No więc, ku Twojej wiedzy, jesteś esesmanem, gdyż żerujesz dla własnej przyjemności na cierpieniu sałaty - doedukuj się o tym zacnym warzywie. I co, fajna retoryka? C--j, że antynaukowa, ważne że populistyczna i "przejdzie" dla odpowiednio fanatycznych jednostek.
Zwierzęta
  • Odpowiedz
i na cierpieniu sałaty


@steve__mcqueen: Hahaha cierpienie sałaty. Wchodzisz już teraz na wyższy poziom s----------a umysłowego, przypisującego roślinom cechy, których nie posiadają. Z dyskusji o esesmanstwie już się wycofałeś, bo nie da się ich obronić i holokaust oraz masowe zbrodnie niewiele się różnią od masowego wymordowywania ziwerzat.

wierzęta hodowlane nie istniałyby gdyby nie
  • Odpowiedz
@Twardy__twardziel: HAHAHA wychodzi teraz idealna ignorancja - poczytaj o sałacie biedoto umysłowa, wiedziałem że tak będzie. Boli gdy głupiutka retoryka o esesmanie uderza w Ciebie? Nagle dostrzegasz jej kretynizm i populizm? Tak ma być :D Ma boleć fanatyku xD
Esesmański zabijaczu komarów, dalej tylko sofizmaty i urojenia, a psychologia ewolucyjna jak gwałciła twoje fanatyzmy, tak gwałci dalej :) Wyższość gatunku ludzkiego nad krowami = zabijanie głupszych w obrębie jednego gatunku?
  • Odpowiedz
HAHAHA wychodzi teraz idealna ignorancja - poczytaj o sałacie biedoto umysłowa, wiedziałem że tak będzie. Boli gdy głupiutka retoryka o esesmanie uderza w Ciebie? Nagle dostrzegasz jej kretynizm i populizm? Tak ma być :D Ma boleć fanatyku xD


@steve__mcqueen: Co mam czytać o sałacie. Jak jesteś nienormalny, to nie rób z innych biedy umysłowej. Co chcesz mi przekazać, że jakiś psychol odszukał układ nerwowy w sałacie i ona cierpi oraz szlocha?

Esesmański zabijaczu
  • Odpowiedz