Wpis z mikrobloga

  • 1189
wez kredyt w obcej walucie,
Kurs sie zmienia,
niedobre banki, nikt nam nie powiedzial,
zorganizuj strajk nie plac rat xD
po 3 miesiacach musisz splacic raty za trzy miesiace + odsetki
Niedobre banki, duda pomusz xD
#bekazpodludzi #bekazfrankowiczow #banki
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

idziesz do banku. bank mówi: nie damy panu kredytu w złotówkach, ale oferujemy super hiper kredyt we frankach. co robisz? dalej gnieździsz się w domu rodziców z żoną i dzieckiem czy bierzesz kredyt we frankach?


@pw1: ja miałem taką sytuację z 5-6 lat temu, w złotówkach zdolności nie miałem, ale już we franiach niby tak. Podziękowałem, bo wolałem dalej wynajmować, niż nie mieć kredytu w PLN. Oni też tak mogli
  • Odpowiedz
Ja znam takich debili frankowiczów. Znajomi rodziców, w pln dostaliby 300k kredytu, w chf ponad 400k. Oczywiście polska cebula wzięła i jebnęli willę za 400k, bo mogli, a teraz płacz xD

To nie było tak, że banki nie dawały kredytów w pln, w chf kredyty były po prostu tańsze w tamtym czasie i do tego ludzie mogli brać większe kwoty, to oczywiście żeby się pokazać co to nie oni to brali te kredyty na które ich nie stać.

Niech giną, a jak ktoś pisze/mówi, że nie przeczytał / nie zrozumiał umowy którą podpisał na kilkadziesiąt lat to niech ginie podwójnie.

Nawet
  • Odpowiedz
@polik95:
- chciej mieć kredyt hipoteczny, dostań instrument pochodny rozwalających kurs CHFPLN

Z powyższej linijki gimbaza nic nie zrozumiała, ale podoba jej się, że banki upodlą 2 mln jego obywateli, więc plusuje gimbowpisy.

Zero profitu dla Polaków, cały profit dla banków.
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Reggy: jeżeli "inwestycji" no, to w ogóle złe porównanie, bo kredyt z założenia nie służy do zarabiania pieniędzy. Spłacasz raty, a nie zyskujesz.
  • Odpowiedz
@Reggy: >ale była możliwość oszczędzania poprzez wzięcie kredytu w innej walucie
Jeżeli przez "oszczędzanie" masz na myśli to, że zapłaci się mniej w tym nibyfrankowym kredycie, to wiedz, że bank zachowywał tylko pozory, że będzie to tańszy kredyt (np. marża była dużo niższa). Bank nie informował klientów o swoich transakcjach w związku z udzieleniem kredytu. Zakładał pozycje sprzedaj na CHFPLN (tak jakby sprzedawał franki, by w przyszłości je odkupić). W
  • Odpowiedz
Ja znam takich debili frankowiczów.

@01ab: Plusuję ze wszystkich multikont! :) Jeszcze kilka cech:
- dostał awans w korpo i podwyżkę +30% -> zatem kalkulując kredyt liczy że co roku będzie podwyżkę 30%
- p----------a całą kasę na bieżąco, nie jest w stanie oszczędzić dosłownie tysiąca zł bo ja naprawdę muszę mieć ten samochód JUŻ (też w kredycie) -> bierze kredyt na 120% nieruchomości
- 120% to mało, więc na
  • Odpowiedz