Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bygsyti: No to super bo ich wierzący wprost przeciwnie

Życia goja nie należy ratować, chociaż wskazane jest, aby Żydzi powstrzymywali się od umyślnego ich mordowania. Według prawa talmudycznego, w czasie szabatu lekarz żydowski nie powinien udzielać pomocy medycznej Nieżydom. Wprost zabrania się lekarzom żydowskim asystować przy porodzie kobiety będącej Nieżydówką...
  • Odpowiedz
@ediz4:
Po pierwsze, to temat jest bardziej złożony niż to co wkleiłeś, a po drugie, prawdziwy katolik (czy nawet chrześcijanin w ogólności) nie ma prawa nawet dokonywać takich kalkulacji ("a czy on by mi pomógł?"). No, oczywiście uprzejmie zakładam że taki katolik traktuje słowa faceta z Nazaretu jako drogę życiową (i drogę ku świętości), a nie jedynie garstkę frazesów.
  • Odpowiedz
@bygsyti: Facet z Nazaretu nigdy nie mówił o oddawaniu życia swojego i swojej rodziny za obcego człowieka.
Temat jest bardziej złożony oczywiście ale naród żydowski jest w tej chwili najbardziej ksenofobiczną społecznością. Nie rozumiem zupełnie sensu tego całego wpisu.
  • Odpowiedz
Facet z Nazaretu nigdy nie mówił o oddawaniu życia swojego i swojej rodziny za obcego człowieka.


@ediz4: Poczytaj więcej o życiu i (w szczególności) śmierci faceta z Nazaretu i jego uczniów.

A temat jest bardziej złożony. Na płaszczyźnie czysto świeckiej "naród żydowski" to społeczność o wiele bardziej otwarta niż naród z którego się wywodzisz. Na płaszczyźnie religijnej też są pewne smaczki. Żydowskie prawo religijne to inny system niż to co
  • Odpowiedz
@bygsyti

Myślę że takie sytuacje mające miejsce od tysięcy lat pomagają wyjaśnić dlaczego Żydzi są do gojów nastawieni, delikatnie mówiąc, nieufnie.


Bo mają takie nauki w Talmudzie?
  • Odpowiedz
@bygsyti: Nie rzucaj wyświechtanymi tekstami tylko wskaż fragment o którym mówisz.

Na płaszczyźnie czysto świeckiej "naród żydowski" to społeczność o wiele bardziej otwarta niż naród z którego się wywodzisz. Na płaszczyźnie religijnej też są pewne smaczki. Żydowskie prawo religijne to inny system niż to co mają na przykład chrześcijanie...

Taa otwarty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Konkrety proszę a nie puste hasła.
  • Odpowiedz
@PajonkPafnucy:

dlaczego zabicie żyda nazywa się pogromem?


Pogromem nazywa się zbiorowe, brutalne ataki na przedstawicieli mniejszości narodowych. W wyniku zajść w Przytykach zginęły 3 osoby, 24 zostały ranne, zdemolowano kilkadziesiąt domów i parę sklepów. Stąd też niektóre źródła - to nie mój wymysł - określiły tę hecę w ten sposób.

Możemy ją nazwać incydentem. Albo motylkiem - to tylko słowa, które nie zmieniają istoty rzeczy.
  • Odpowiedz
Myślę że takie sytuacje mające miejsce od tysięcy lat pomagają wyjaśnić dlaczego Żydzi są do gojów nastawieni, delikatnie mówiąc, nieufnie


@bygsyti Bo przecież Polaków/Ormian/Cyganów/Ujgurów/Tybetańczyków/(wstaw dowolne) nikt nigdy nie prześladował i tylko Żydzi mogą czuć się pokrzywdzeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@darthdoman:

Mówiłem o Talmudzie a nie Torze.


Talmud jest wtórny. To jest jedynie i aż wykładnia, księga o kulturze, tradycji itp. Sam Talmud jako takiej definicji goja nie wprowadza: jest to po prostu nie-Żyd i tyle (w analogii do języka polskiego: cudzoziemiec, obcy, poganin
  • Odpowiedz