Wpis z mikrobloga

Hej kolejowe Miareczki, jak pewnie wiecie wczoraj była rocznica katastrofy kolejowej w Babach, gdzie mój kolega po fachu maszynista został skazany, w czasie procesu został powołany biegły - instytut kolejnictwa który stwierdził że na 100% sygnalizacja działała prawidłowo.
Zobaczcie film poniżej, na filmie warunki pogodowe są dobre, a co gdyby była gęsta mgła i maszynista nie zdążył by zahamować? Kolejna katastrofa i proces w którym instytut kolejnictwa stwierdził by że sygnalizacja działała prawidłowo, a co maszynista miałby na swoją obronę? To samo co w haniebnym procesie maszynisty w Babach, nic.
Według instytutu kolejnictwa sytuacja jak na filmie jest niemożliwa i nie może się zdarzyć.
#pociagi #kolej #maszynista01
artur00 - Hej kolejowe Miareczki, jak pewnie wiecie wczoraj była rocznica katastrofy ...
  • 13
Kolejna katastrofa i proces w którym instytut kolejnictwa stwierdził by że sygnalizacja działała prawidłowo, a co maszynista miałby na swoją obronę?


@artur00: A to są projekcje ZZM. Coś jak prawicowe memy, informujące nas o tym o czym to niby jutro napisze GW. Skąd Miętek i spółka wiedzą co stwierdziłby IK w innej (niż Baby) sprawie?
tu nie chodzi o to co ktoś tam by stwierdził


@artur00: Miętkowi i spółce o to chodzi - chcą podważyć opinię IK w sprawie Bab. Dlatego kłamią w sprawie wydanej ekspertyzy sugerując, że dotyczy ona wszystkich posterunków w Polsce.

dajesz sobie sprawę z tego co widziałeś na tym filmie? chyba nie

Zdaję sobie sprawę z tego co widziałem i co to oznacza.

czyli na innych posterunkach taka sytuacja jak na filmie
no comment

@artur00: Facepalm... Chyba nie rozumiesz co napisałem. No to jeszcze raz, panie maszynisto:
Na niektórych posterunkach nieprawidłowe działanie USRK to niestety codzienność. Tylko, że to nadal nie jest dowód na to, że wtedy w Babach semafor nie pokazywał S10.
@artur00: Ja myślę, że Ty nie wiesz co widzisz tak na 100%. Patrząc na obraz na semaforze, to prawdopodobnie doszło do spalenia dolnej żarówki pomarańczowej, a dyżurny 'na pałe' próbuje podać semafor, który po chwili sam się kasuje (właśnie przez tę żarówkę). Stąd ta dyskoteka. I bardzo chciałbym usłyszeć audio z tego nagrania, bo obawiam się, że jest ono trochę zmanipulowane. Narganie nie robione ze statywu, więc maszynista musiał się spodziewać,
@Ziner: po parunastu latach za kółkiem jesteś w stanie sobie już spamiętać które semafory/posterunki robią psikusy.
Też miałem kilka nagrań jednego i tego samego semafora SBL, który to robił się zielony (!!!) jak pociągłeś więcej niż 200A.
Nadmienię, że sytuacja była zgłaszana wielokrotnie a usterka nie usunięta przez co najmniej 2-3 miesiące.
@artur00: mechaniku powiedzcie no, czy na wypadek potracenia kogos na torach wozicie ze soba jakas plandeke by przykryc cialo albo cos takiego? Bo dzis akurat moj tlk trafil kogos i przykryli niebieskim materialem jakims. Zastanawiam sie czy to od policjantow czy macie cos takiego na wyposażeniu.
@mikkeboss: nie, nie mamy czegoś takiego na wyposażeniu, nie słyszałem żeby w innych spółkach coś takiego było na wyposażeniu.
Jest apteczka, kilka gaśnic plus przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
Kiedyś na towarowych przewożących materiały niebezpieczne były maski przeciwgazowe