Wpis z mikrobloga

+5

@RezuNN: @abstrakcyjna0: @powiedz: nie chodzi mi o tak mocne cieniowanie tylko o to żeby były ścięte na V, dla mnie właśnie odwrotnie - najgorsze co można zrobić włosom to ściąć je jak od linijki.Tak jak ktoś już wyżej pisał lepsza ładna fryzura niż byle jakie ale długie

źródło: img.szafa.pl


@CurlyHairGirl: widzę podkręcamy stereotyp, ja na tym zdjęciu nie zauważyłem żadnych włosów
o co chodzi z tym podcinaniem końcowek? Trzeba to robić? Czy tylko jak coś jest nie tak?


@grv_: włosy na końcach są najbardziej narażone na zniszczenia, przez co się rozdwajają. Rozdwojone i zniszczone końcówki również sprawiają, że włosy się kruszą i efekcie "nie rosną". Dlatego włosy trzeba regularnie podcinać :)
@wrednota: ok, ale każdemu się rozdwajają, więc powinno się je profilaktycznie podcinac, czy lepiej sprawdzać, czy coś się dzieje i dopiero ciąć jeśli tak? Ile cm się podcina? Raczej nie wpływa to na szybkość przyrastania włosów?

Pytam z uwagi na moją córkę bo jeszcze nigdy nie miała obcinanych.
@grv_: Wystarczy sprawdzić :) Jak się nie rozdwajają to nie ma potrzeby i ścina się wg potrzeby, ew. uznania. Ja ścinam nie więcej niż 2-3 cm, bo zapuszczam i jak mi trochę lata zniszczonych to mi to nie przeszkadza.
A na dzieciach i ich włosach się nie znam, ale końcówki raz na jakiś czas nie zaszkodzi :)