Wpis z mikrobloga

Z dedykacją dla sebków którym przeszkadza że sędzia Trybunału Konstytucyjnego (podkreślam) zarabia 15k złotych gdy sebek na taśmie zarabia 1,5k złotych.

W UK najlepsi prawnicy nie chcą być sędziami bo nie odpowiadają im podobne relacje w wynagrodzeniach (podobne kwoty, tylko w funtach) i przywileje emerytalne.


http://www.wykop.pl/link/3313093/niektorzy-mysla-ze-15k-zlotych-to-duzo-jak-na-sedziego-tk/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2407833/175-000-year-Top-lawyers-judges-low-pay-worsening-pensions-says-Lord-Chief-Justice.html

#prawo #trybunalkonstytucyjny #pieniadze
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kapitalis: Jak rozumiem, idąc tą ścieżką rozumowania klaszczesz gdy policjant ginie na służbie bo to także funkcjonariusz państwa?

Inb4: akap propsuję i propsował będę. Tak, chcę prywatnych sądów. Ale jeśli akapu tu i teraz nie ma (widziałeś może, bo chyba się zgubił), to nie kręci mnie tworzenie totalnej rozróby. Choćby dlatego że sądy są jedną z tych instytucji które bronią mnie przed samowolką państwa.
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Jak rozumiem mam zaniechać zainteresowania libertarianizmem lub jego propagowania jeśli przyjmuję do wiadomości że tu i teraz akapu nie ma?

Powiem Ci coś: nie ma. I gdy przychodzi co do czego, to taki sędzia lub policjant mogą być ostatnimi osobami do jakich zwrócę się o ratunek. Pomijam już aspekt czysto ludzki.

Tak, wolałbym polegać tylko na sobie, mieć piwnicę pełną broni itp. Ale akapu nie ma. A jeśli nie ma, to nie będę propsował najeżdżania na władzę sądowniczą (sam wiesz... checks and
  • Odpowiedz
@bygsyti: Nie ma akapu dlatego obszernie krytykuję przymusowy monopol państwowy (w tym na sądzenie i stanowienie prawa). A przyrównywanie tego do sebolstwa jest dziwne - to czyni tylko progresywna prodemokratyczna lewica. Żaden poważny libertarianin, anarchokapitalista nie zrobiłby tego.
Możemy posiłkować się sądami i policją do ochrony, przecież nie ma zazwyczaj innego wyjścia. Ale nie oznacza to, że mam padać na kolana przed urzędnikami, z wdzięczności.
  • Odpowiedz
@Kapitalis:

Państwo którego tak nienawidzisz jest paskudne, granted. Problem w tym że Ty propsujesz najeżdżanie na ostatnie instytucje które mogą powstrzymać rozbuchanie tego państwa. Dlaczego? Bo w akapie by ich nie było...

Problem że sebolstwo robi to samo, a sebolstwu z akapem raczej nie po drodze. Więc zastanów się czy stawiasz się po właściwej dla wolnościowca stronie, choćby dlatego że nawet w ramach libertarianizmu jest zrozumiałe że jakieś sądy (bez
  • Odpowiedz
Bo w akapie by ich nie było...


@bygsyti: Byłyby przecież w postaci prywatnych sądów i agencji ochrony. Dobrowolnie służyłyby klientom, a nie państwu. Zło konieczne nie istnieje, gdy weźmie się pod uwagę, jaki chaos wywołuje rząd - gwałcąc wolność człowieka, dokonując arbitralnych ingerencji w rynek, tocząc wojny o bogactwa i władzę.

Problem że sebolstwo robi to samo, a sebolstwu z akapem raczej nie po drodze. Więc zastanów się czy stawiasz się po właściwej dla wolnościowca stronie, choćby dlatego że nawet w ramach libertarianizmu jest zrozumiałe że jakieś sądy (bez wnikania czy państwowe, czy prywatne) istnieć
  • Odpowiedz
Byłyby przecież w postaci prywatnych sądów i agencji ochrony.


@Kapitalis: Przecież wiem i wspominałem o tym w poście.

Kolejny raz wylewasz na mnie szambo i stosujesz nieuprawnione
  • Odpowiedz
10 tys. sędziów plasuje Polskę na czołowym miejscu wśród państw o najbardziej licznym korpusie sędziowskim w Europie (12. lokata w poziomie zatrudnienia sędziów zawodowych na 100 tys. mieszkańców, dane CEPEJ, 2010 r.). Nasz kraj jest również na jednym z wyższych miejsc pod względem wydatków publicznych na wymiar sprawiedliwości (zgodnie z danymi CEPEJ – 5. lokata). Jednocześnie polski wymiar sprawiedliwości wciąż cierpi na niską wydolność, postępowania toczą się zdecydowanie zbyt wolno. Wzrost nakładów na sądownictwo nie przekłada się bezpośrednio na wyniki.


@Kapitalis: Interesuje mnie jeszcze, jak na tym wspaniałym Zachodzie wyglądają dwie rzeczy:

a) referendarze sądowi czy co tam mają oraz asesorzy czy co tam mają
b) orzekanie o p----------h wykroczeniach i innych bzdurach, w rodzaju mandatów za wykroczenia
  • Odpowiedz
@OldFuckinPyroRex: Idziesz dobrym tropem. A to ile rzeczy idzie do sądu łatwo sprawdzić na przykład po... relatywnej liczbie zapuszkowanych (coś około 5. miejsce w Europie po takich tuzach jak Rosja czy Turcja).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_incarceration_rate

Ja tego kolesia lubię choćby za to że miał fajne logo, ale myślę że trochę przesadza i chwilami się zacietrzewia. Bo można chcieć akapu (też chcę), ale w ramach tego można propsować każdy krok który sprawia że
  • Odpowiedz
@Kapitalis: Serio pytam czy kod jako taki jest lewicowy. Bo ja widzę tyle że jest antypisowski.

A to że wywołuje pianę na ustach pisowców, narodowców i faszystów (kolektywnie mówiąc: politycznej sebolni) to przecież najlepsza rekomendacja...
  • Odpowiedz
@Kapitalis: To była jakaś odpowiedź przynajmniej... mimo wszystko po cichu życzę im dobrze bo chcą powstrzymać się staczanie się państwa w stronę narodowosocjalistycznej dyktatury.
  • Odpowiedz