Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem rodziców w ich domu, mama wręczyła mi pismo z końca 2015 roku "Informacja o windykacji terenowej".
Okazuje się, że mam dług z 2011 roku (z odsetkami prawie 300 zł), problem w tym, że miałem wtedy 17 lat.
Dług jest wobec grupy Allegro, nie miałem tam wtedy żadnego konta ani nic nie sprzedawałem.
Na 99% mój ojciec zrobił konto na mnie i coś sprzedawał, a te pismo (i pewnie poprzednie) ukrywał przede mną odkąd zaczęły przychodzić.
Jeszcze nic z tym nie zrobiłem, jestem zielony w tych sprawach. Od czego zacząć? Nie chcę żeby nagle się okazało, że mam jeszcze więcej długów na tatusia w różnych miejscach.
#prawo
  • 17
@yotle: 3 lata albo 10 lat termin przedawnień. jak nie udowodnisz że to nie ty to ty jesteś odp więc jak ojciec podszywał się to musisz to zgłosić jako podejrzenie przestępstwa. przedawnienie przerywa się jak uznałeś dług ( nawet mimochodem i nie wprost)
@zima65: Zaraz, to jeśli dobrze rozumiem to ktoś może podszywać się za ciebie robiąc długi i jak w 3/10 lat się nie zorientujesz to musisz płacić? No i 3 lata, a 10 lat to dosyć duża różnica w moim przypadku.
@yotle: Jest tak samo ważne tak jakbym ja ci wysłał list że mi wisisz hajs :D Bez wyroku ma to wartość zerową, mi też czasem wysyłają takie listy. Pozdrawiam allego :)
Intrum Justitia liczy na to że ktoś da się nabrać na taką ściemę. Czasem się to udaje bo obierze taka babcia i wyśle hajs ze strachu przed komornikiem.