Wpis z mikrobloga

#symfony2 #symfony #php
Jeśli macie zrobić stronę na której admin będzie miał możliwość ustawienia różnych opcji, np co ile Odświeżac dane, albo domyślna liczba rekordów na stronę, albo jakiś opcje dodatkowe to jak je otrzymacie w bazie? Tabela opcje z polami nazwa/ wartość + walidacja dla każdej możliwej opcji no żeby ktoś nie podał syringa w miejsce int) czy jakoś inaczej?
  • 4
  • Odpowiedz
@qwelukasz: w bazie danych. Bo gdzie indziej? W plikach nie można, bo jak wrzucisz na AWS'a to będziesz musiał przerabiać :)

Tylko ustawienia zawsze mam cachowane , aby nie pobierac za kazdym razem z bazy :)
  • Odpowiedz
@qwelukasz: ja mam tabelkę jak poniżej. Type to jest nr typu zdefiniowanego. Wtedy zależnie od ID wyświetlam konkretny input (czy to int, float , text, url, path, file itp)

W poprzedniej wersji miałem pole group, które było przypisane dla grupy. Czyli jesli group miało null, wtedy to była wartosc domyslna, a pozniej te pole było nadpisywane, jesli byla duplikacja rekordu ale z uzupelnionym polem grupy (czyli po prostu grupy uzytkownikow
K.....a - @qwelukasz: ja mam tabelkę jak poniżej. Type to jest nr typu zdefiniowanego...

źródło: comment_9N8TS9Zesq8Pw67D4Awrfv7QmEuh8GdR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz