Wpis z mikrobloga

#podatki #ekonomia #gospodarka #programowanie
Właśnie dostałem mandat 900zł z US za niewpłacanie podatku w terminie (spóźniłem się miesiąc, robiłem kilka korekt dla nich, raz dostałem list, w którym postraszyli, ale wspaniałomyślnie wybaczyli), dziś dostałem mandat i 7 dni na wpłatę bo jak nie to egzekucja. Nieważne, że w 2014 roku wpłaciłem 90k podatku, w 2015 70k i teraz 80k. Przy okazji dostałem też mandat za kilka spóźniej *1 dzień w ZUS (miesiąc temu).
Przelali czarę goryczy, za miesiąc przenoszę firmę. Kretyn, który to wystawił, właśnie stracił podatnika.
Kierunek #dubaj
Czy ktoś z braci #programista15k ma firmę za granicą w UE i po za UE? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
  • 36
@zazywasz_wygrywasz: noi nie chodzi o kwitki, ale o pieniądze, po prostu miałem poślizg z płatnościami i tyle :)
teraz to będą widzieli płatności raz na kilka lat, jak będę chciał auto kupić czy kiedyś mieszkanie, wtedy zapłacę 19% od dywidendy i spokój
@zazywasz_wygrywasz: tutaj nie chodzi o podatki ;)
tylko przez cały miesiąc dostałem kilkanaście poleconych:
-prośba o korektę x
-prośba o korektę y
-prośba o korektę korekty x
-...
-list, w którym wspaniałomyślnie wybaczają opóźnienia w spłacie, ale naczelnik jest zły i będzie lukał :)
-list z mandatem, w którym jednak nie wybaczają i nakładają mandat :)

miesiąc temu znowu mandat w ZUS ... za to, że kilka razy spóźniłem się 1-2
@zazywasz_wygrywasz: kontrahenci w USA i Izraelu, z którymi współpracuję robią wielkie oczy na coś zwanego umową o dzieło. U nich umowa to Terms&Conditions na stronie internetowej i przelew jako przypieczętowanie.
Za dużo tego na umowę, przelew mam co tydzień.
@zazywasz_wygrywasz: mówię, że to skomplikowana sprawa jest i raczej bez firmy nie można:
-reklamy w aplikacjach mobilnych, jak się uprzesz to na ryczałcie możesz
-sprzedaż w google play (tu już sam google play wymaga firmy)
-firma reklamowa, którą chcemy wdrożyć (sieć), to już trzeba bo nikt nie będzie współpracował z osobami prywatnymi